3 hráči Sparty, které trenér Priske může dát na pravý kraj obrany. Kdo bude jedničkou?

Sparta v úvodu sezony šlape, jeden post v sestavě ale kouče Briana Priskeho očividně trápil. I proto na Lentou dorazil reprezentační bek z Ekvádoru.

Pražané mají konkurenci na všech postech, na pozici pravého beka to ale skřípalo. Do Sparty tak přišel Angelo Preciado, se kterým má teď kouč Priske na tomto místě tři varianty. Kdo má do sestavy nejblíž? Podívejte se.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Wiesner

Bez názvu1.jpg

Šestadvacetiletý bek, který už nakoukl i do reprezentace, budí vášně. Ve hře dopředu se na něj totiž hodně dobře dívá, navíc je produktivní. Letos se trefil dvakrát, na kontě má i jednu nahrávku, jenže… Tomáš Wiesner má viditelné nedostatky v defenzivě. Není dostatečně tvrdý a důsledný. I proto si neudržel místo v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Jan Mejdr

Jan Mejdr 23.jpg

Před rokem Sparta přivedla z Hradce Králové Jana Mejdra. Kroužila okolo něj i Slavia, osmadvacetiletý bek ale nakonec odešel na Letnou. Jenže v Praze na své výkony nenavázal a v klubu od něj čekali víc. Zatímco během své premiérové ligové sezony za Hradec se blýskl gólem a sedmi nahrávkami, ve Spartě nebodoval ani jednou. Jeho výhodou je, že je tvrdší a v defenzivně silnější než Wiesner. Teď to ale bude mít těžké.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Angelo Preciado

Angelo Preciado.jpg

Wiesner s Mejdrem získali silnou konkurenci. Sparta přivedla posilu z belgického Genku, odkud dorazil ekvádorský reprezentant a účastník loňského mistrovství světa Angelo Preciado. Pražané za pětadvacetiletého beka zaplatí přes 70 milionů korun a očekává se, že jej ihned pošlou do základní sestavy. Jenže Preciado letos za belgický celek téměř nehrál, ve dvou ligových startech nasbíral jen 62 minut. V jaké formě dorazí?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud