3 hráči Slavie, kteří se v minulých dnech dočkali premiérových startů ve svých reprezentacích

Slavia je velmi početnou zásobárnou české reprezentace. Ovšem nejen té - hráči z Edenu jsou důležitými součástmi také dalších národních výběrů.

Abdallah Sima Leicester.jpg

Jan Bořil s Ondřejem Kúdelou patří k důležitým článkům české reprezentace, Nicolae Stanciu má pevné místo v rumunském národním týmu, Simon Deli zase nastupuje za Pobřeží slonoviny a Júsuf Hilál za Bahrajn. V minulých dnech si však v reprezentačních výběrech svých zemí odbyli premiéry i další tři hráči z Edenu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

David Zima 

David Zima ČR 2.jpg

Dvacetiletý stoper měl být jednou z opor české jednadvacítky na „malém” EURU, do Slovinska ale nakonec neodjel a místo toho se připojil k seniorské reprezentaci. Čekalo se, zda nedostane prostor vedle Ondřeje Kúdely, jako ve Slavii, David Zima však naskočil jen na pár minut utkání proti Estonsku. Nebyl by platnější pro jednadvacítku? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jakub Hromada 

Jakub Hromada SR.jpg

Vleklé zdravotní problémy jsou pryč, Jakub Hromada už je zase fit a v plné síle. Ve Slavii si buduje dobrou pozici a svými výkony se dostal až do slovenské reprezentace. Čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník si odbyl premiéru v kvalifikačním utkání s Ruskem, ve kterém byl na hřišti 61 minut a Slovákům pomohl k důležité výhře 2:1. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Abdallah Sima 

Abdallah Sima 21.jpg

Pohádka o Abdallahu Simovi má další pokračování. Klenot Slavie se během pár měsíců prosadil v domácí soutěži, blýskl se v Evropské lize, upoutal pozornost předních evropských velkoklubů a teď se dočkal i reprezentační premiéry. Devatenáctiletý Sima zasáhl do zápasu svého Senegalu proti Kongu, který skončil bezbrankovou remízou. Sima byl na hřišti jedenáct minut. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud