3 hráči, které čeká premiéra v české reprezentaci. Vystřelí se někdo až na šampionát?

Kouč Miloš Říha začíná skládat osu týmu, který se už příští měsíc představí na mistrovství světa v Bratislavě. Možná se v něm objeví i několik nováčků.

Trenér Říha musí počítat omluvenky. Z jeho plánů už vypadli Roman Červenka, Jakub Nakládal či Andrej Nestrašil. Národní tým však do svých řad zabudovává i tři nováčky. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Marek Langhamer (brankář, Chabarovsk)

Marek Langhamer Chabarovsk.jpg

Ještě loni zasáhl do dění v NHL. V průběhu minulého ročníku se ale vrátil do Česka a v brněnské Kometě kryl záda Marku Čiliakovi. Letošní ročník zahájil jako jednička, v listopadu však zamířil do Chabarovsku. Amur už má sice po sezoně, čtyřiadvacetiletý Marek Langhamer ale pokračuje a přesunul se k reprezentaci, ve které čeká na soutěžní premiéru. Na šampionátu by klidně mohl být trojkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Petr Šenkeřík (obránce, Karlovy Vary)

Petr Šenkeřík Václav Šlauf  MAFRA  Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý obránce se v průběhu loňské sezony dostal ze Vsetína a Ústí nad Labem do Karlových Varů, s nimiž vybojoval návrat mezi extraligovou elitu. V letošním ročníku zlínský rodák, jenž hrával také na Ukrajině a v USA, v základní části posbíral 22 (6+16) kanadských bodů. Už dříve hrával za mládežnické reprezentace, teď je také členem té seniorské.

Foto: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Tomáš Fořt (útočník, Zlín)

Tomáš Fořt.jpg

Extraligovou premiéru si odbyl už v sezoně 2011/12. Zlínský forvard prošel několika prvoligovými kluby, celou letošní sezonu však strávil v kádru Beranů. V základní části dal 17 branek, k nimž přidal 16 asistencí. Další tři body si připsal v play-off a vysloužil si pozvánku do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud