3 hráči, jež musí Manchester United mít, aby mohl hrát v příští sezoně o titul

3 hráči, jež musí Manchester United mít, aby mohl hrát v příští sezoně o titul

3 hráči, jež musí Manchester United mít, aby mohl hrát v příští sezoně o titul

Co se bude během léta dít v Manchesteru United, můžeme jenom odhadovat. Jisté je, že se manažer José Mourinho bude věnovat shánění posil, s nimiž by v příští sezoně Rudí ďáblové mohli zaujmout ve fotbalovém světě opět jednu z čelních pozic mezi nejúspěšnějšími kluby.

slide-posily Manchester United.jpg

Trenér José Mourinho má od vedení Manchesteru United příslib, že v létě dostane na posily pořádný balík peněz, za který lze nakoupit pár opravdu skvělých fotbalistů. Jiné zboží na Old Trafford ani nepotřebují, protože chtějí-li hrát o anglický titul, musí mít v kádru prvotřídní kvalitu.

Mourinho peníze pravděpodobně nerozpustí v nákupu osmi či devíti hráčů, spíše si vybere tři až pět superhvězd, které mohou jeho tým posunout kvalitativně o kategorii výš. V následujících kapitolách najdete trojici fotbalistů, kterých by se to (podle anglických médií) mohlo týkat.

Pokračování 2 / 4

Victor Lindelof – 22 let (Benfica Lisabon)

Victor Lindelof.jpg

Není tajemstvím, že Manchester United hodlá v létě posílit defenzívu a Victor Lindelof z Benfiky Lisabon by mohl být ideálním řešením. Vlastně je zbytečné psát podmiňovacím způsobem, protože obě strany se už před pár dny dohodly na přestupu. United za skandinávského mladíka zaplatil portugalskému klubu 35 milionů eur a Lindelof už podepsal na Old Trafford čtyřletý kontrakt, který vstoupí v platnost 1. července.

Talentovaný švédský obránce Victor toho má ve 22 let poměrně dost za sebou. Odchovanec klubu Västeras zamířil v roce 2012 těsně před osmnáctými narozeninami do Benáky Lisabon, kde se vypracoval v jednoho z klíčových mužů zadních řad. V uplynulé sezoně odehrál 32 ligových zápasů, ve kterých dal jednu branku a výrazně pomohl k mistrovskému titulu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

James Rodríguez – 25 let (Real Madrid)

James Rodriguez-Real.jpg

V posledních dnech se hodně spekuluje o návratu Cristiana Ronalda z Realu Madrid na Old Trafford, ale tento scénář je nejspíš jen utopíí. Daleko reálněji vypadá přestup Kolumbijce James Rodrígueze ze San Bernabeu do Manchesteru United. O tomto transferu se píše už skoro půl roku. Pětadvacetiletý ofenzivní záložník či útočník totiž není spokojený se svým vytížením v Bílém baletu a rád by hrál klíčovou roli v jiném špičkovém týmu.

Že patří stále do absolutní ofenzivní světové špičky dokládají jeho statistická čísla z uplynulé sezony. V La Lize sice nastoupil (především kvůli zraněním) jen třináctkrát v základní sestavě a devětkrát naskočil na hřiště jako střídající hráč, ale dokázal nastřílet osm branek a k nim přidal šest gólových asistencí. Jeho aktuální cena se pohybuje mezi 60 až 70 miliony liber, takže by Mourinho musel pořádně provětrat klubovou kasu, ale nejspíš by to byla dobrá investice do budoucnosti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Álvaro Morata – 24 let (Real Madrid)

Morata.jpg

Když se Álvaro Morata vrátil loni v létě po dvou úspěšných sezonách v Juventusu Turín zpátky do Realu Madrid, odkud v roce 2014 odcházel do Itálie za 20 milionů eur, asi čekal, že si zahraje v dresu Bílého baletu trochu víc. Morata se dostal během sezony ve španělské La Lize na hřiště jen čtrnáctkrát v základní sestavě a dvanáctkrát jen jako náhradník, ale nasázel soupeřům úctyhodných 15 branek a další čtyři připravil pro spoluhráče.

Patrně v každém jiném mužstvu by měl místo v zahajovací jedenáctce jisté, takže se jeho agent údajně poohlíží po Evropě a sonduje, kde by mohl působit v příští sezoně. Manchester United je jednou z možných alternativ. Morata patří mezi netalentovanější mladé hráče ve španělské La Lize a do Anglie by mohl zamířit za poměrně vysokou částku, která by se mohla pohybovat kolem 40 milionů eur.

Morata je mistrem Evropy do 19 let z roku 2011 a o dva roky později se podílel na španělském triumfu na šampionátu hráčů do 21 let. Podle expertů je to jeden z největších fotbalových talentů z Pyrenejského poloostrova. Umí podržet balon a chytře rozehrát, je silný ve vzdušných soubojích a často je stylem hry přirovnáván ke svému krajanovi Fernandu Morientesovi. Je to pracovitý a obětavý fotbalista, který by mohl na Old Trafford vyřešit problém se střílením branek, který mužstvo v uplynulé sezoně tolik trápil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud