3 cizinci na levý kraj obrany, kteří zaujali Spartu: Ghaňan z Chelsea i další Seveřané

Pokud Sparta bude chtít v příští sezoně nahánět Slavii, tak musí posílit. Na Letné si to moc dobře uvědomují a na přestupovém trhu budou aktivní. Jednou z priorit je příchod levého obránce.

Sparta má na levý kraj obrany Matěje Hanouska, ten ale dlouhodobě neodvádí takové výkony, jaké od něj na Letné čekali. I proto pražský klub hledá náhradu, která by měla přijít ze zahraničí. Kteří leví beci v minulých dnech a měsících Spartu zaujali? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Casper Höjer 

Casper Höjer.jpg

Věk: 26 let 
Klub: Aarhus GF 
Země: Dánsko 

Podle článku, který vyšel na portálu iSport.cz, je aktuální sparťanskou volbou číslo jedna. Šestadvacetiletý bek a bývalý dánský mládežnický reprezentant je hráčem Aarhusu, za který v tomto ročníku odehrál celkem 32 zápasů, vstřelil tři branky a přidal deset nahrávek. Údajně o něj mělo zájem Schalke nebo Dinamo Záhřeb, podle dánských médií má ale nejblíž do Sparty. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Fredrik André Björkan 

Fredrik André Björkan.jpg

Věk: 22 let 
Klub: FK Bodo/Glimt 
Země: Norsko 

Höjer však není jediným zahraničním obráncem, okolo něhož Sparta kroužila. V zimě údajně klub z Letné uvažoval o příchodu Fredrika Andrého Björkana z norského týmu Bodo/Glimt. Dvaadvacetiletý Björkan má na kontě dvanáct startů v norské jednadvacítce a Sparta v něm viděla zajímavý potenciál. Jenže jeho zaměstnavatel v zimě za hráče požadoval údajně 1,5 milionů eur a to Sparta dát nechtěla. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Abdul Rahman Baba

Abdul Rahman Baba.jpg

Věk: 26 let 
Klub: Chelsea FC (hostuje v PAOK Soluň) 
Země: Ghana 

Jak napsal portál iSport.cz, dalším hráčem, kterého Sparta údajně lákala do svých řad, byl Abdul Rahman Baba. Šestadvacetiletý krajní obránce, který má na kontě 25 startů v ghanské reprezentaci, patří Chelsea a portál transfermarkt.de jeho cenu odhaduje na 2,4 milionech eur. V zimě však Baba odešel na půlroční hostování do řeckého PAOK Soluň. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud