3 cizinci, které přivedl Hradec Králové. Proč Mountfield neposílí Američan Hargrove?

Čekání na vytoužený extraligový titul pokračuje. Mountfield loni dohrál už ve čtvrtfinále a do nové sezony půjde s pozměněnou sestavou. Tu posílilo i několik cizinců.

V Mountfieldu skončil trenér Vladimír Růžička, ale také brankář Marek Mazanec nebo bek Dominik Graňák. Vedení klubu ale nelenilo a na přestupovém trhu bylo aktivní. Hradec Králové přivedl i tři zajímavé zahraniční posily (čtvrtá nakonec nepřišla). Více se dočtete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Henri Kiviaho (Finsko, brankář) 

Henri Kiviaho.jpg

Mountfield přišel o Marka Mazance, který zamířil do Třince, místo něj ale přivedl kvalitní brankářskou náhradu. Do Hradce Králové přišel sedmadvacetiletý finský gólman Henri Kivaho, jehož v roce 2012 draftoval Dallas. Do NHL sice nikdy nenakoukl, sbíral však zkušenosti ve finské soutěži a loni hájil branku slovenských Nových Zámků. V Hradci Králové bude bojovat o místo se Štěpánem Lukešem. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Graeme McCormack (Kanada, obránce) 

Graeme McCormack.jpg

Další novou tváří v kádru Mountfieldu je třicetiletý kanadský obránce Graeme McCormack, jenž je v Evropě od roku 2016. Působil v Norsku, Francii a poslední tři roky byl na Slovensku, kde postupně prošel Nitrou, Trenčínem a Michalovcemi. V uplynulém ročníku posbíral celkem 38 bodů a teď ho čeká premiérové angažmá v extralize. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Christophe Lalancette (Kanada, útočník) 

Christophe Lalancette.jpg

Stejně jako McCormack naposledy hrával za slovenské Michalovce. Christophe Lalancette posílil útočné řady Mountfieldu a v klubu si od něj hodně slibují. Sedmadvacetiletý útočník v uplynulém ročníku slovenské soutěže posbíral celkem 53 (18+35) bodů a bude se chtít prosadit i v extralize. Lalancette v roce 2012 prošel i draftem NHL, ve kterém na něj ukázalo San Jose, do prvního týmu Sharks se ale nikdy nedostal. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Colton Hargrove nakonec nepřijde 

Colton Hargrove.jpg

Hradec Králové původně získal i jednu posilu z USA. Tou se stal Colton Hargrove, jenž naposledy hrával za maďarský Székesfehérvár, v jehož barvách posbíral v minulém ročníku celkem 39 bodů ve 49 zápasech. Předtím byl rok v italském Bolzanu a okusil i zámořskou AHL. Osmadvacetiletý útočník byl v roce 2012 dokonce draftován do NHL, do kádru Bostonu, který jej získal, se ale neprobojoval. Jenže Hargrove nakonec Mountfield z rodinných a zdravotních důvodů neposílil a ukončil kariéru. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud