3 čeští fotbalisté v italské Serii A. Jaká je podle portálu TransferMarkt jejich tržní cena?

Aktuální ročník Serie A, ve kterém obhajuje mistrovský titul AC Milán, vstupuje do druhé poloviny. Na soupiskách dvacítky týmů jsou i čeští zástupci.

Od ročníku 2020/21 vždy působí v italské nejvyšší soutěži tři čeští fotbalisté. Jen jejich jména se průběžně mění, jak jedni odcházejí a jiní se tam zabydlují.  Kolik čeští hráči v italské Serii A aktuálně stojí podle portálu TransferMarkt? Na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

3. Daniel Samek (US Lecce) – 2 miliony eur

Samek.jpg

Předloni v květnu si záložník Daniel Samek odbyl premiéru ve Fortuna lize a v minulém ročníku byl na hřišti devatenáctkrát, z toho jedenáctkrát figuroval v zahajovací jedenáctce. Do statistik si zapsal tři góly a stejný počet nahrávek.

Když střílel svou premiérovou ligovou branku do sítě Baníku Ostrava, bylo mu teprve 17 a půl roku. Loni v létě, v 18 letech, zamířil vstříc prvnímu zahraničnímu angažmá, když ho z Edenu koupilo za dva miliony eur italské Lecce. V dresu aktuálně čtrnáctého celku tabulky Serie A podepsal smlouvu do roku 2027, zatím se však ligového debutu nedočkal. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho cenu na dva miliony eur.

Foto: Twitter US Lecce

Pokračování 3 / 4

2. David Zima (FC Turín) – 5,5 milionu eur

David Zima-Turín.jpg

Ještě v roce 2020 o Davidovi Zimovi v Evropě věděl jen málokdo a jeho tržní cenu vyjadřoval portál TransferMarkt cifrou 400 tisíc eur. O dvanáct měsíců později vystřelila hodnota slávistického stopera téměř na dvacetinásobek a blížila se dvěma stům milionům korun. Předloni v srpnu přestoupil za necelých šest milionů eur do italského Turína, kde podepsal smlouvu do roku 2025. V aktuální sezoně Serie A nastoupil do devíti utkání, ale jen čtyřikrát byl v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Antonín Barák (Fiorentina) – 12 milionů eur

Antonín Barák-Fiorentina.jpg

Antonín Barák nastartoval profesionální kariéru v Příbrami a přes pražskou Slavii se dostal do Itálie. V roce 2017 přestoupil z Edenu za tři miliony eur do Udine, kde zpočátku nastupoval pravidelně a dával i góly, jenže jeho herní vytížení postupně klesalo a v roce 2020 zamířil na hostování do Lecce a posléze do Verony. Tam se mu dařilo, klub tedy využil opce a podepsal s českým středopolařem tříletý kontrakt.

Minulý ročník se Barákovi nesmírně vydařil, v 29 ligových zápasech nastřílel 11 branek, přidal čtyři asistence a jeho tržní cena vzrostla podle portálu TransferMarkt na 20 milionů eur. Za půldruhého milionu eur zamířil do konce ročníku na hostování do Fiorentiny. V současné sezoně má na kontě šestnáct utkání, z toho devět v základní sestavě, a jeden vstřelený gól. Jeho cena se nyní pohybuje kolem 12 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud