3 čeští favorité letošního draftu NHL. Zamíří Martin Nečas do Caroliny?

V zámoří vrcholí boje o Stanley Cup, už brzy ale přijde na řadu další očekávaná událost – draft. Ten letos nemá tak silné favority jako v minulých dvou letech, přesto v něm budou vybrána velmi zajímavá jména. Kolik mezi nimi bude Čechů?

Bez názvu.jpg

Uplynulý draft nebyl pro český hokej moc úspěšný. Před rokem uspěli jen čtyři Češi, přičemž nejlepším zástupcem tuzemského hokeje byl 37. v pořadí Libor Hájek. Letos bychom měli mít svého zástupce i v prvním kole. Jména tří hráčů, kteří jsou českými favority letošního draftu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Nečas

Martin Nečas 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Domácí favorit. Martin Nečas by měl jít podle předpokladů na řadu už v prvním kole, z dvanácté pozice, která připadá Carolině. Hurricanes by se navíc šikovný útočník hodil jako sůl. V zámoří nicméně upozorňují i na jisté nedostatky.

„Dobrý kluk, ale jakmile mu nevycházejí věci do ofenzivy, nedokáže předvádět svoji hru. I jiní skauti si říkali, co se to s ním stalo. Na juniorském šampionátu byl mnohem lepší,“ citoval The Hockey News jednoho ze skautů. Centrální skauting NHL evropských hráčů ho zařadil dokonce na páté místo.

Osmnáctiletý útočník je žhavým českým želízkem v ohni. Rodák ze Žďáru nad Sázavou letos debutoval v extralize a v týmu brněnské Komety dostával hodně prostoru. V základní části odehrál 41 zápasů, v nichž dal sedm branek a přidal osm asistencí. Dalších deset duelů odehrál v play-off, vstřelil v nich čtyři branky, před vrcholem sezony ale odjel na mistrovství světa osmnáctek.

Už dříve si zahrál i na juniorském mistrovství světa, na němž zanechal velmi dobrý dojem a zaujal zámořské pozorovatele, kterým imponuje jeho rychlost i kreativita. Navíc hodně zapracoval na defenzivní činnosti, první kolo by ho nemělo minout.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Ostap Safin

Ostap Safin 2.jpg

Další česká naděje v osudí. Osmnáctiletý forvard letos odehrál osm zápasů v našlapaném kádru pražské Sparty (k jednomu zápasu nastoupil už o rok dříve) a patřil k oporám reprezentační osmnáctky, za kterou odehrál 23 zápasů a připsal si bilanci osmi gólů a stejného počtu asistencí.

Na mistrovství světa přidal gól a tři nahrávky. The Hockey News ho zařadil na 57. pozici, v evropském žebříčku se dostal na 14. místo. „Nezáleží, v jakém kole ho vyberete. Pokud se trefíte, bude to homerun. Jestli ne, bude to průšvih,“ uvedl na jeho adresu jeden ze skautů v THN.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Filip Chytil

Filip Chytil.jpg

Zatímco The Hockey News ho zařadil na 63. pozici, šest míst za Safina, v evropském žebříčku je 11., tedy tři místa před útočníkem Sparty. I s Filipem Chytilem se v draftu počítá.

Sedmnáctiletý odchovanec zlínského hokeje letos debutoval v nejvyšší soutěži a za tým z Baťova města odehrál celkově 40 zápasů, v nichž si připsal deset bodů za pět gólů a stejný počet přihrávek.

Produktivní byl i na šampionátu osmnáctek, na kterém zaujal dvěma góly a třemi asistencemi. I díky tomu o něm zámořské kluby velmi dobře ví.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud