3 Češi z mistrovství světa 2004 v Praze, kteří ještě stále nepověsili brusle na hřebík

3 Češi z mistrovství světa 2004 v Praze, kteří ještě stále nepověsili brusle na hřebík

3 Češi z mistrovství světa 2004 v Praze, kteří ještě stále nepověsili brusle na hřebík

Od posledního světového šampionátu, který se konal v České republice, brzy uplynou čtyři roky, ale od toho předposledního je to už dlouhých 15 let. Pár českých pamětníků tohoto turnaje však stále ještě patří mezi aktivní hráče.

slide-MS 2004 hrají.jpg

Český tým, který Slavomír Lener vybral pro mistrovství světa v roce 2004, vypadal velmi silně. Až do čtvrtfinále prošel bez zaváhání, pak ale rozjetou mašinu okolo Jaromíra Jágra, Martina Straky, Romana Hamrlíka či Tomáše Vokouna zastavili hokejisté Spojených států.

Drtivá většina hráčů z tehdejšího týmu již ukončila kariéry, trojice hokejistů ale stále ještě oficiálně neodešla do sportovního důchodu. Kteří to jsou, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jaroslav Hlinka (HC Vrchlabí, Sparta Praha)

Jaroslav Hlinka-repre.jpg

Sparta čeká na extraligový titul už od roku 2007. Jedním z hráčů holešovického týmu, který se o něj tehdy zasloužil, byl útočník Jaroslav Hlinka, který si zahrál ve Spartě i letos, když přišel vypomáhat v posledních kolech základní části a posléze si zahrál v předkole play-off. Když hrál na světovém šampionátu v Praze před 15 lety, byl akvizicí švýcarského Klotenu. Na turnaji zasáhl do dvou zápasů a připsal si v nich jednu asistenci. Na zlatou radost z roku 2001 však nenavázal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jaromír Jágr (Rytíři Kladno)

Jágr-repre.jpg

Když Jaromír Jágr po světovém šampionátu v roce 2014 oznámil konec v národním týmu, zdálo se, že je definitivně rozhodnutý. Vidina domácího šampionátu byla ale nesmírně lákavá a legendární osmašedesátka se v roce 2015 odhodlala ještě k jednomu, asi už poslednímu, návratu.

Před 15 lety dal Džegr na turnaji v Praze pět branek a na čtyři přihrál. Dnes je mu 47 let a navzdory věku a prognózám nejrůznějších škarohlídů, kteří ho už v roce 2004 málem posílali do důchodu, se stále ještě udrží na bruslích a s hokejkou to pořád docela umí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jan Novák (Slavia Praha)

Jan Novák-repre1.jpg

Jan Novák je jedním z mála obránců českého týmu ze šampionátu v roce 2004, který nikdy nepůsobil v zámoří. Zkušený bek strávil většinu kariéry ve Slavii, kde působil i v aktuální sezoně a s kapitánským céčkem na hrudi se snažil pražský celek dovést zpátky do extraligy. V současnosti je mu 40 let a do hokejového důchodu se ještě pravděpodobně nechystá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud