3 Češi, kteří se v NHL vyhnuli arbitráži. Jaké podmínky si vyjednali?

Arbitráž. To je pojem, o kterém hokejisté v NHL slyší jen neradi. Letos hrozila i třem českým hráčům, všichni se ale se svými kluby nakonec dohodli.

Bez názvu1.jpg

V arbitráži jde o peníze. Hráč chce co nejlepší smlouvu, zato kluby by rády co nejvíc ušetřily. Ve většině případů k ní však nedojde a klub se s hráčem na podmínkách nakonec domluví. To byl letos případ i tří Čechů. Jaké podmínky si vyjednali? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Dmitrij Jaškin (St. Louis) - 1,1 mil. dolarů

Dmitrij Jaškin 2.jpg

Dmitrij Jaškin debutoval v NHL už v sezoně 2012/13. Od té doby patří St. Louis, jenže po sezoně mu vypršela dvouletá smlouva s ročním příjmem milion dolarů. Pětadvacetiletý útočník, který patřil k nejlepším českým hráčům na mistrovství světa, se ale s Blues nakonec dohodl na novém kontraktu a v příštím ročníku si vydělá 1,1 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Tomáš Nosek (Las Vegas) – 925 tisíc dolarů

TOmáš Nosek Vegas.jpg

Zatímco za Detroit odehrál během uplynulých dvou sezon dohromady jen 17 zápasů, po přesunu do Las Vegas se stal důležitou částí týmu, který překvapivě došel až do finále Stanley Cupu. Pětadvacetiletý útočník dal v play-off čtyři góly, přidal dvě nahrávky a poté podepsal roční smlouvu na 925 tisíc dolarů. Oproti loňskému ročníku, kdy si vydělal 650 tisíc dolarů, si výrazně polepšil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

David Rittich (Calgary) – 800 tisíc dolarů

David Rittich Calgary 2.jpg

Pětadvacetiletý gólman loni odchytal 21 zápasů za Calgary a stal se spolehlivou dvojkou Flames. Velmi dobře se uvedl také na světovém šampionátu, přesto jeho příběh směřoval k arbitráži. Nakonec se ale s kanadským klubem dohodl na nové roční smlouvě a za rok si vydělá 800 tisíc dolarů. Oproti loňské sezoně si polepší o 200 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud