3 Češi, které koupila Chelsea. Dohromady za ně zaplatila více než 800 milionů korun

Nesmazatelnou stopu zanechal v Chelsea brankář Petr Čech. Není ale jediným Čechem, kterého si londýnský klub pořídil do kádru.

Víte, kolik Blues před lety zaplatili za gólmana Petra Čecha? A kolik stáli další čeští fotbalisté, kteří si na Stamford Bridge zahráli? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Kalas – 160 milionů korun

Tomáš Kalas Chelsea.jpg

Psal se rok 2010, Tomáš Kalas měl teprve 16 let, přesto už měl v kapse smlouvu s Chelsea. Blues ho ještě nechali hostovat v Olomouci, i tak do Anglie odházel s pouhými pěti ligovými starty.

V Premier League debutoval v zápase s Liverpoolem, ve kterém vymazal Luise Suáreze, pořádnou šanci v Chelsea ale nikdy nedostal a neustále putoval z hostování na hostování. Byl v Nizozemsku, Německu a několika anglických klubech. Nakonec reprezentační stoper zakotvil v Bristolu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jiří Jarošík  - 250 milionů korun

Jiří Jarošík Chelsea 3.jpg

Byl to docela šok, když Chelsea v roce 2005 přivedla Jiřího Jarošíka. Ten měl nejprve dorazit z CSKA Moskva jen na půlroční hostování, nakonec ale do Blues přestoupil za čtvrt miliardy korun.

Za londýnský tým odehrál 14 zápasů a na konci sezony se radoval z titulu v Premier League i Ligovém poháru. Poté zamířil na hostování do Birminghamu, odkud se vydal do Celtiku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Petr Čech – 422 milionů korun

Petr Čech 100.jpg

Žádný jiný český brankář dosud nestál tolik co Petr Čech. Nejprve zamířil ze Sparty do Rennes, kde zaujal přední evropské kluby. V sezoně 2003/04 se stal nejlepším gólmanem soutěže a následně odešel do Chelsea, která za něj zaplatila 422 milionů korun.

S týmem ze Stamford Bridge vyhrál Ligu mistrů, Evropskou ligu a získal čtyři tituly v Premier League. Díky výkonům v brance londýnského klubu se dostal do společnosti nejlepších brankářů planety, v roce 2015 však jeho spojení s Chelsea skončilo a za 383 milionů korun přestoupil do Arsenalu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud