3 bývalí hráči z NHL, kteří jsou v reprezentaci. Vybojují si pozvánky na olympiádu?

Hokejová reprezentace začala novou sezonu, která bude mít dva vrcholy. Kromě tradičního mistrovství světa se během ní uskuteční také olympijské hry, které budou bez účasti hráčů z NHL. Tedy těch současných.

VK.jpg

Do Jižní Koreji totiž zamíří řada hokejistů, kteří v NHL už v minulosti hráli. O svou šanci budou bojovat i tři čeští hokejisté, kteří okusili nejslavnější ligu světa, a nyní jsou ve výběru trenéra Josefa Jandače. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

David Musil

David Musil ČR Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Vnuk Jaroslava Holíka, syn Františka Musila a synovec Bobbyho Holíka pochází ze slavného hokejového rodu. Také David Musil už okusil NHL a v sezoně 2014/15 odehrál čtyři zápasy za Edmonton, během nichž si připsal dvě asistence.

Od té doby byl ale pouze na farmě a v létě si plácl s Třincem. V reprezentaci debutoval před uplynulým světovým šampionátem, teď je čtyřiadvacetiletý bek v národním týmu znovu a určitě pomýšlí i na start pod pěti kruhy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Petr Straka

Petr Straka.jpg

Pětadvacetiletý útočník se narodil v Plzni a v západočeském městě také dělal první hokejové krůčky. Brzy odešel do zámoří a v roce 2010 ho draftoval Columbus, na premiéru v soutěži si však počkal až do ročníku 2014/15, během něhož odehrál tři zápasy za Philadelphii. Před minulou sezonou odešel do New Jersey, strávil ale další rok na farmě, a tak si plácl s plzeňskými Indiány. Tím si zároveň otevřel cestu do národního týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Dominik Uher

Dominik Uher.jpg

Rodák z Frýdku-Místku byl draftován v roce 2011 Pittsburghem, který ho získal v pátém kole. Dominik Uher v té době už v zámoří působil a nastupoval ve WHL. V sezoně 2014/15 odehrál dva zápasy za Penguins, více šancí v NHL ale nedostal a nastupoval jen na farmě. Tam to loni zabalil a uplynulou sezonu strávil už v pražské Spartě, v jejímž dresu nasbíral 23 kanadských bodů. Ve středu si odbyl také reprezentační premiéru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud