3 bývalé hvězdy Bostonu, o které Bruins nepochopitelně přišli. Bude Pastrňák další?

Jednání o nové smlouvě pro Davida Pastrňáka s Bostonem se protahují. Jednadvacetiletý útočník, který byl loni nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL, by měl být budoucností klubu, ten ale překvapivě váhá…

David Pastrňák Boston 3.jpg
David Pastrňák odehrál životní sezonu, stále je však bez smlouvy. (Foto: Profimedia.cz)

Boston je jednou z nejsilnějších organizací NHL. V roce 2011 získal Stanley Cup, ve svém kádru má Tuukku Raska, Zdena Cháru, Patrice Bergerona či Davida Krejčího. Bruins jsou ale zároveň známí tím, jak snadno dokážou přijít o své hvězdy, které pak zářily jinde. Bude Pastrňák dalším z nich? Jména tři jeho „předchůdců“ najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Phil Kessel

Phil Kessel Pittsburgh.jpg

Devětadvacetiletý americký útočník se v roce 2005 stal nejlepším střelcem mistrovství světa osmnáctek, o dva roky později už válel v týmu Bostonu. V kádru Bruins strávil tři sezony, v té poslední se dostal přes 60 kanadských bodů, pak se s ním ale Bruins nečekaně rozloučili a Kessel zamířil do Toronta. Stříbrný olympijský medailista z Vancouveru odehrál poslední dva ročníky za Pittsburgh, kterému pomohl k zisku dvou Stanley Cupů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Tyler Seguin

Tyler Seguin NHL.jpg

37, 37, 33 a 26. To jsou cifry znázorňující počet branek, které Tyler Seguin nastřílel v uplynulých čtyřech ročnících NHL. Nebylo to však v dresu Bostonu, který mistra světa z Prahy draftoval, ale v barvách Dallasu, kam zamířil po třech letech strávených v kabině Bruins.

Pětadvacetiletý kanadský forvard získal v roce 2011 s Bostonem Stanley Cup, v dalším ročníku udělal 67 kanadských bodů, dařilo se mu i během zkrácené sezony, pak se ale dvojka draftu stala součástí rozsáhlé výměny sedmi hráčů mezi Bruins a Dallasem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Joe Thornton

Joe Thornton.jpg

Zkušený vousáč byl do NHL draftován v roce 1997. Tehdy na něj ukázal právě Boston, v jehož dresu si ihned odbyl premiéru v nejslavnější lize světa. Jeho role v týmu rostla, stal se dokonce kapitánem, Bruins se ale nedařilo a na hráčovu hlavu se snášela kritika. Přesto v roce 2005 podepsal nový tříletý kontrakt na dvacet milionů dolarů.

Jenže v průběhu dalšího ročníku, v době, kdy byl v čele kanadského bodování, byl vyměněn do San Jose za Marca Sturma, Wayna Primeaua a Brada Stuarta. Všichni tři už ukončili kariéry, zato Thornton je stále klíčovým hráčem Sharks.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud