3 brankáři, jež Sparta nechala pláchnout jinam. Zkusí teď ulovit Štěpánka?

3 brankáři, jež Sparta nechala pláchnout jinam. Zkusí teď ulovit Štěpánka?

3 brankáři, jež Sparta nechala pláchnout jinam. Zkusí teď ulovit Štěpánka?

Sparta a brankáři? To je téma, které se řeší už řadu let. Tomáš Pöpperle po sezoně odešel do Německa a pražský klub místo něj přivedl dvojici Sami Aittokallio - David Honzík. Jenže tomu se příliš nedaří a Sparta začíná hledat řešení.

Jakub Štěpánek Pardubice.jpg
Vrátí se Jakub Štěpánek do extraligy? Loni krátce působil v Pardubicích, teď by po něm mohla sáhnout Sparta. (Foto: Profimedia.cz)

V brance Sparty se letos objevil také mladý Petr Kváča, který patří Českým Budějovicím. To však není dlouhodobé řešení a Pražané během reprezentační pauzy budou otázku gólmanů řešit znovu. Jejich pozornost by se mohla zaměřit na Jakuba Štěpánka, který působí ve Slovanu Bratislava. Jak to s ním ale dopadne? Tři jiné gólmany si totiž Sparta nechala utéct mezi prsty. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Marek Langhamer

Marek Langhamer Arizona.jpg

Několik let bojoval o místo v Arizoně, loni si odbyl premiéru v NHL a v jednom utkání dostal šanci i letos. K tomu však přidal jen tři zápasy na farmě, a když vycítil, že s ním v organizaci nepočítají, rozhodl se k návratu domů.

O třiadvacetiletého Marka Langhamera údajně stála Sparta, ve které by se mohl stát novou jedničkou, on ale upřednostnil nabídku Komety. V Brně se bude dělit o místo s Markem Čiliakem, zlákala ho ale vidina boje o titul a působení ve špičkovém tuzemském klubu. Sparta dostala košem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Marek Mazanec

Marek Mazanec Slovan.jpg

Kariéra Marka Mazance nabrala v posledních měsících hodně zajímavý vývoj. V červenci podepsal roční kontrakt s Nashvillem, jenže už o měsíc později to v zámoří zabalil a dohodl se na smlouvě ve Slovanu Bratislava. Na Karjale si odbyl reprezentační premiéru a počítalo se s ním na olympijské hry, jenže na začátku prosince své angažmá v KHL ukončil a odešel do New Yorku Rangers. Sparta, která o něj stála, měla smůlu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jakub Sedláček

Jakub Sedláček Riga.jpg

Bývalý zlínský gólman začal sezonu v Hradci Králové, ve kterém nahradil zraněného Patrika Rybára. V polovině listopadu odešel chytat EBEL ligu do italského Bolzana a pak se vrátil do KHL. Ne však do Rigy, jejíž branku hájil uplynulé čtyři roky, ale do Slovanu Bratislava, ve kterém se dohodl na smlouvě do konce sezony. Spekulace o příchodu do Sparty tak padly.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud