3 brankáři českých lvíčat. Kdo z nich „doroste“ do seniorské reprezentace?

Česká lvíčata se chystají na mistrovství Evropy, které se bude hrát v Polsku. Před dvěma lety vylétla na šampionátu hvězda brankáře Tomáše Koubka, který je v současné době dvojkou reprezentačního výběru Karla Jarolíma. Vydá se letos někdo v jeho stopách?

202320463.jpg

Koubek patřil ještě před šampionátem Hradci Králové, Sparta však neváhala vytáhnout deset milionů korun a koupila ho. Mladý gólman rok hostoval v Liberci a v letošní sezoně už je jedničkou letenského týmu, z něhož možná zamíří do francouzského Rennes. Záda mu na šampionátu kryl Jiří Pavlenka, který patří Slavii a stejně jako Koubek už nakoukl do reprezentačního áčka. Které brankáře má k dispozici aktuální kouč Vítězslav Lavička? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Patrik Macej

Patrik Macej 2 Petr Kotala CNC Profimedia.jpg

Oblíbeným klubem dvaadvacetiletého Patrika Maceje je Arsenal, mezi brankáři zase obdivuje Petra Čecha a Joe Harta. Pochází z Ostravy, do prvního týmu Baníku se ale neprosadil a v roce 2015 zamířil na Slovensko. Působil v Třebišově či Košících a aktuálně chytá za Michalovce. Mezi lvíčaty debutoval teprve v březnovém duelu se Slováky, teď může jet na Euro.

Foto: Petr Kotala / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Luděk Vejmola

Luděk Vejmola Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý rodák z Vyškova začínal ve Slovácku, ve kterém prošel mládežnickými kategoriemi a zachytal si v MSFL. Do kádru prvoligového týmu se ale nedostal a v roce 2013 zamířil do Jihlavy.

Prvního ligového startu se ale dočkal až v letošní sezoně po odchodu do Mladé Boleslavi, do branky se dostal v 23. kole a od té doby nechyběl ani minut. Za jednadvacítku si zachytal dvakrát, debutoval v listopadovém duelu s Portugalskem a další šanci dostal v přípravě se Slováky.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Lukáš Zima

Lukáš Zima Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Aktuální jednička lvíčat. Třiadvacetiletý Lukáš Zima se přes Hradec Králové a Slavii dostal v roce 2011 do Itálie, kam ho přivedl Janov. Působil také Reggianě, Venezii, Mantově a nějakou dobu byl také v Perugii. Přestože v Itálii nechytá, pro Vítězslava Lavičku je stále první volbou.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud