Petr Johana  Slovan měl v ročníku 2001/02 velmi dobře poskládanou obranu, kterou drželi Miroslav Holeňák, Tomáš Janů či Petr Lukáš. Ale taky Petr Johana, který v mistrovské sezoně nechyběl na hřišti ani jednu minutu. K titulu někdejší reprezentační stoper, který hrával taky za Spartu, Most a Mladou Boleslav, pomohl pěti góly. Profimedia.cz
 Václav Koloušek  Jedním z klíčových hráčů party ze Slovanu byl Václav Koloušek. Někdejší záložník s parádní kopací technikou tehdy odehrál životní ročník, během něhož dal šest branek a přidal 13 asistencí. V Liberci byl ještě rok a půl a následně odešel do Slavie. Poté hrál za Příbram a Jihlavu. Profimedia.cz
 Jan Nezmar  Životní sezonu odehrál také Jan Nezmar. Šikovný útočník pokořil brankáře soupeřů 14 góly, ke kterým přidal šest nahrávek. Jeden ze strůjců mistrovského úspěchů Liberce v sezoně 2001/02 však tehdy nejlepším střelcem Slovanu nebyl. Profimedia.cz
 Jiří Štajner O gól víc než Jan Nezmar vstřelil v sezoně 2001/02 Jiří Štajner, jenž ligu okusil poprvé už v ročníku 1994/95 ve Slavii. Do Liberce přišel na přelomu tisíciletí a v mistrovské sezoně se blýskl 15 góly, ke kterým přidal čtyři nahrávky. Stejný počet branek někdejší forvard Sparty, Hannoveru či Mladé Boleslavi nastřílel také v ročníku 2011/12, kdy k dalšímu titulu pomohl i 16 asistencemi. Foto: LEBEDA PAVEL / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

21 let od prvního titulu Liberce. Připomeňte si 5 hráčů, kteří v roce 2002 dovedli Slovan na vrchol

Nejúspěšnějším klubem v historii české fotbalové ligy je Sparta, která má na kontě 13 vítězství. Tři tituly má ve sbírce i Liberec.

Liberec zdaleka nepatří mezi nejbohatší ligové kluby, přesto už elitní soutěž dokázal třikrát vyhrát. Naposledy to bylo v roce 2012, předtím v sezoně 2005/06 a poprvé se Slovan radoval v roce 2002, kdy ho vedla trenérská dvojice Ladislav Škorpil a Josef Csaplár. Jména pěti hráčů, kteří severočeský klub dovedli k historicky prvnímu titulu, si připomeňte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Antonín Kinský

Antonín Kinský.jpg

Každý úspěšný tým potřebuje gólmana, na kterého se může spolehnout. V Liberci byl v sezoně 2001/02 neotřesitelnou jedničkou Antonín Kinský, který v třiceti zápasech dostal jen 26 branek a vychytal 13 čistých kont. Účastník evropského šampionátu z roku 2004 i mistrovství světa v Německu působil pod Ještědem ještě dva roky a poté odešel do Ruska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Petr Johana

Petr Johana-Liberec.jpg

Slovan měl v ročníku 2001/02 velmi dobře poskládanou obranu, kterou drželi Miroslav Holeňák, Tomáš Janů či Petr Lukáš. Ale taky Petr Johana, který v mistrovské sezoně nechyběl na hřišti ani jednu minutu. K titulu někdejší reprezentační stoper, který hrával taky za Spartu, Most a Mladou Boleslav, pomohl pěti góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Václav Koloušek

Václav Koloušek.jpg

Jedním z klíčových hráčů party ze Slovanu byl Václav Koloušek. Někdejší záložník s parádní kopací technikou tehdy odehrál životní ročník, během něhož dal šest branek a přidal 13 asistencí. V Liberci byl ještě rok a půl a následně odešel do Slavie. Poté hrál za Příbram a Jihlavu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Nezmar

Jan Nezmar.jpg

Životní sezonu odehrál také Jan Nezmar. Šikovný útočník pokořil brankáře soupeřů 14 góly, ke kterým přidal šest nahrávek. Jeden ze strůjců mistrovského úspěchů Liberce v sezoně 2001/02 však tehdy nejlepším střelcem Slovanu nebyl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jiří Štajner

Jiří Štajner Liberec 2002 LEBEDA PAVEL  CNC  Profimedia.jpg

O gól víc než Jan Nezmar vstřelil v sezoně 2001/02 Jiří Štajner, jenž ligu okusil poprvé už v ročníku 1994/95 ve Slavii. Do Liberce přišel na přelomu tisíciletí a v mistrovské sezoně se blýskl 15 góly, ke kterým přidal čtyři nahrávky. Stejný počet branek někdejší forvard Sparty, Hannoveru či Mladé Boleslavi nastřílel také v ročníku 2011/12, kdy k dalšímu titulu pomohl i 16 asistencemi.

Foto: LEBEDA PAVEL / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud