Martin Havlát  Útočník Martin Havlát byl na Světovém poháru v roce 2004 nezastavitelný. Skóroval ve čtvrtfinále proti Švédům, trefil se i v semifinále s Kanadou, dohromady dal tři branky, přidal stejný počet asistencí a stal se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem turnaje. Jeho další kariéru ale bohužel provázely časté zdravotní problémy.

Martin Havlát
Útočník Martin Havlát byl na Světovém poháru v roce 2004 nezastavitelný. Skóroval ve čtvrtfinále proti Švédům, trefil se i v semifinále s Kanadou, dohromady dal tři branky, přidal stejný počet asistencí a stal se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem turnaje. Jeho další kariéru ale bohužel provázely časté zdravotní problémy.

 Patrik Eliáš  Jeden z nejlepších českých útočníků posledních desetiletí patřil na předminulém Světovém poháru k tahounům týmu. V pěti zápasech dal Patrik Eliáš dva góly, přidal tři asistence a trefil se i v semifinále s Kanadou.
 Marek Židlický  Marek Židlický byl dlouho považován za jednoho z nejlepších českých obránců. V nominaci na Světový pohár v roce 2016 se už sice neobjevil, ale na stejné akci v roce 2004 zářil. I když měl tehdy jen jednu odehranou sezonu v NHL, v pěti zápasech dal tři branky a přidal jednu nahrávku. I to svědčí o jeho výjimečnosti.
 Václav Prospal  Hokejisty typu Václava Prospala potřebuje český hokej jako sůl. Houževnatý forvard během hráčské kariéry nevynechal žádný souboj, do všeho šel vždy naplno a nikdy nic nevzdal. Na předminulém Světovém poháru jeho styl sklízel ovoce, Prospal dal jeden gól, přidal tři nahrávky a patřil k nejdůležitějším součástem českého týmu. Hráč, jenž odehrál téměř 1200 utkání v NHL, se vrátil k reprezentaci i po skončení kariéry a během Světového poháru v roce 2016 byl jedním z asistentů trenéra.
 Milan Hejduk  Olympijský šampion z Nagana Milan Hejduk si dovezl na Světový pohár v roce 2004 skvělou formu. Bývalý kanonýr Colorada pálil ostrými a na turnaji dal tři branky – jednu Německu a dvě v klíčovém čtvrtfinálovém zápase se Švédskem. K ním přidal dvě nahrávky a stal se devátým nejproduktivnějším hráčem turnaje.
5
Fotogalerie

20 let stará minulost. Připomeňte si 5 nejlepších českých hokejistů na Světovém poháru v roce 2004

Příští rok se v Montrealu a Bostonu uskuteční turnaj s názvem Four Nations Face-Off. Akce by měla být pokračovatelem někdejšího Světového poháru. Zatímco dříve se této akce pravidelně zúčastňovali i čeští hokejisté, tentokrát pozvánku nedostali a na doby, kdy tuzemský hokej patřil mezi světovou špičku tak fanoušci budou moci jen vzpomínat.

Pamatuje si na Světový pohár před 20 lety? Kdo by to řekl, že Češi po porážkách ve Finsku a Švédsku zaberou a budou sahat po postupu do finále prestižního turnaje? V semifinálové bitvě s Kanadou sice padli, předvedli ale báječný hokej a tento zápas je považován za jeden z nejslavnějších duelů české reprezentace v její historii. I proto se na Světový pohár z roku 2004 vzpomíná v dobrém.

Kteří hráči tehdy patřili k tahounům výběru kouče Vladimíra Růžičky? Jména pěti nejlepších Čechů z tohoto turnaje najdete v následujících kapitolách. A pozor, Jaromír Jágr mezi nimi není.

Pokračování 2 / 6

Martin Havlát

Martin Havlát-repre 2004 (2).jpg

Útočník Martin Havlát byl na Světovém poháru v roce 2004 nezastavitelný. Skóroval ve čtvrtfinále proti Švédům, trefil se i v semifinále s Kanadou, dohromady dal tři branky, přidal stejný počet asistencí a stal se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem turnaje. Jeho další kariéru ale bohužel provázely časté zdravotní problémy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Patrik Eliáš

Patrik Eliáš1.jpg

Jeden z nejlepších českých útočníků posledních desetiletí patřil na předminulém Světovém poháru k tahounům týmu. V pěti zápasech dal Patrik Eliáš dva góly, přidal tři asistence a trefil se i v semifinále s Kanadou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Marek Židlický

Marek Židlický-repre.jpg

Marek Židlický byl dlouho považován za jednoho z nejlepších českých obránců. V nominaci na Světový pohár v roce 2016 se už sice neobjevil, ale na stejné akci v roce 2004 zářil. I když měl tehdy jen jednu odehranou sezonu v NHL, v pěti zápasech dal tři branky a přidal jednu nahrávku. I to svědčí o jeho výjimečnosti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Václav Prospal

Václav Prospal-repre.jpg

Hokejisty typu Václava Prospala potřebuje český hokej jako sůl. Houževnatý forvard během hráčské kariéry nevynechal žádný souboj, do všeho šel vždy naplno a nikdy nic nevzdal. Na předminulém Světovém poháru jeho styl sklízel ovoce, Prospal dal jeden gól, přidal tři nahrávky a patřil k nejdůležitějším součástem českého týmu. Hráč, jenž odehrál téměř 1200 utkání v NHL, se vrátil k reprezentaci i po skončení kariéry a během Světového poháru v roce 2016 byl jedním z asistentů trenéra.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Milan Hejduk

Milan Hejduk-2004-1.jpg

Olympijský šampion z Nagana Milan Hejduk si dovezl na Světový pohár v roce 2004 skvělou formu. Bývalý kanonýr Colorada pálil ostrými a na turnaji dal tři branky – jednu Německu a dvě v klíčovém čtvrtfinálovém zápase se Švédskem. K ním přidal dvě nahrávky a stal se devátým nejproduktivnějším hráčem turnaje.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud