18 měsíců nedostali zaplaceno, teď chce nigerijská fotbalová reprezentace stávkovat

18 měsíců nedostali zaplaceno, teď chce nigerijská fotbalová reprezentace stávkovat

Rok a půl čekají fotbaloví reprezentanti Nigérie, trenéři a členové realizačního štábu na své platy. Marně. Nyní jim došla trpělivost a hrozí neomezeně dlouhou stávkou.

Nigerijská fotbalová federace (NFF) se otřásá v základech a místní bafuňáři teď mají jeden zásadní cíl – sehnat peníze. Od vlády, od sponzorů, od kohokoli, kdo bude ochoten nasypat do pokladny, která zeje prázdnotou. Černá díra v kase je příčinou, proč už půldruhého roku neviděli „Super orlové“, jak zní přezdívka národního celku, ani nairu (nigerijská měna).

Hráči, trenéři a realizační tým chtěli jít do stávky už v polovině listopadu před odvetným zápasem kvalifikace na Africký pohár národů se Sierrou Leone, ale vzhledem k tomu, že pár dnů předtím se stejným soupeřem, který patří k těm slabším na kontinentě, remizovali v divoké přestřelce na domácím hřišti 4:4, když ztratili čtyřgólové vedení, si tento krok netroufli provést. Fanoušci jim tehdy dali jasně najevo, že nejsou na jejich straně. Trojnásobní afričtí šampioni pak se Sierrou Leone nakonec remizovali i v odvetě (0:0).

Nigérie zakončila kalendářní rok 2020 na 35. místě žebříčku FIFA. Na časy, kdy mužstvo figurovalo v první desítce mezi absolutní elitou – to bylo v roce 2006 – mohou příznivci Super Eagles jen nostalgicky vzpomínat…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud