Karol Dobiáš (1993 - 1994)

Karol Dobiáš (1993 - 1994)

15 trenérů, kteří v české lize vedli pražskou Spartu. Kdo bude tím dalším?

Většina českých trenérů sní o tom, že se jednou postaví na lavičku Sparty. Jenže na Letné je nečeká nic snadného, neustále jsou pod tlakem a někteří z nich tuto situaci dlouho neustojí. Proto často rotují jako na kolotoči.

Prvním trenérem, který vedl v samostatné české lize Spartu, byl Karol Dobiáš. Tím dosud posledním je David Holoubek, ten je však u mužstva, zdá se, jen dočasně a v zimě za něj přijde náhrada.

Letenští jsou nejúspěšnějším ligovým klubem a celkově vybojovali už 12 českých titulů. Ovšem, zatímco kdysi je sbírali pravidelně, teď bojují s konkurencí. Sparta vyhrála od roku 2005 ligu jen čtyřikrát, už deset let nehrála základní skupinu Ligy mistrů, a to má za následek časté změny na „velitelském“ postu.

Někteří trenéři dostali jedinou šanci, jiní se na Letnou několikrát vrátili. Třeba i třikrát nebo čtyřikrát. Jména 15 koučů, kteří vedli Spartu v české lize, najdete v naší fotogalerii.

Karol Dobiáš.jpgJozef Chovanec 1.jpgJurgen Sunderman.jpgJozef Jarabinsky.jpgVlastimil Petržela.jpgJozef Chovanec.jpgZdeněk Ščasný 1.jpgIvan Hašek.jpgJaroslav Hřebík 1.jpgVítězslav LAvička.jpgJozef Jarabinský 1.jpgJiří Kotrba.jpgFrantišek Straka.jpgJaroslav Hřebík.jpgStanislav Griga.jpgMichal Bílek Sparta.jpgJozef Chovanec 2.jpgVítězslav LAvička 2.jpgJozef Chovanec 3.jpgMartin Hašek.jpgVítězslav Lavička 3.jpgZdeněk Ščasný Sparta.jpgMichal Sáček 1.jpg
Tak šel čas. Na lavičce Sparty se prostřídalo už 15 trenérů. (Foto: Profimedia.cz)

Doporučujeme

Články odjinud