Radek Faksa (23 let, Dallas)

Radek Faksa (23 let, Dallas)

15 Čechů ze zámoří, kteří se narodili později, než se Jágr dostal do NHL

Pokud si Jaromír Jágr prodlouží ještě o rok zámořskou kariéru, bude hrát NHL i v 46 letech. Je neuvěřitelné, v jaké formě a kondici se stále udržuje. Vždyť zámořskou soutěž poprvé okusil v roce 1990, kdy řada jeho krajanů z NHL nebyla ještě ani na světě.

Kladenský rodák uspěl v draftu 1990. Hned v následující sezoně se zabydlel v prvním týmu Pittsburghu, se kterým vybojoval Stanley Cup. V úvodní sezoně se uvedl 27 góly, 30 nahrávkami a dalších 13 bodů přidal v play-off.

Když Jágr začínal v NHL, byl ještě teenagerem. Teď je mu 45 let a je nejstarším hráčem soutěže, v níž se letos objevilo 15 českých hokejistů, kteří se narodili později, než v ní „Džegr“ debutoval. Jejich jména najdete v naší fotogalerii.

Radek Faksa 2.jpgMartin Frk 1.jpgRadko Gudas Phil.jpgTomáš Hertl San Jose 3.jpgDmitrij Jaškin 2.jpgOndřej Kaše Anaheim.jpgMichal Kempný Chicago.jpgMarek Mazanec Nashville.jpgPetr Mrázek Detroit 2.jpgAndrej Nestrašil Carolina.jpgOndřej Palát.jpgDavid Pastrňák Boston 3.jpgLukáš Sedlká Columbus.jpgJakub Vrána Washington 2.jpgPavel Zacha NJ.jpg
15 Čechů ze zámoří, kteří se narodili později, než se Jaromír Jágr dostal do NHL. (Foto: Profimedia.cz)

Doporučujeme

Články odjinud