Jedni góly připravují, jiní je dávají. A pak jsou fotbalisté, kteří jsou dobří v obou těchto disciplínách. Ročník 2018/19 anglické Premier League je minulostí. Jak by vypadala tabulka hráčů podle počtu bodů za góly a asistence?  Tucet nejproduktivnějších borců z uplynulého ročníku v nejsledovanější fotbalové lize světa najdete ve fotogalerii.

Jedni góly připravují, jiní je dávají. A pak jsou fotbalisté, kteří jsou dobří v obou těchto disciplínách. Ročník 2018/19 anglické Premier League je minulostí. Jak by vypadala tabulka hráčů podle počtu bodů za góly a asistence? Tucet nejproduktivnějších borců z uplynulého ročníku v nejsledovanější fotbalové lize světa najdete ve fotogalerii.

 12. Ryan Fraser (Bournemouth)  - 7 gólů + 14 asistencí (21 bodů) Profimedia.cz
 11. Alexandre Lacazette (Arsenal)  - 13 gólů + 8 asistencí (21 bodů) Profimedia.cz
 10. Harry Kane (Tottenham Hotspur)  – 17 gólů + 4 asistence (21 bodů) Profimedia.cz
 9. Paul Pogba (Manchester United)  - 13 gólů + 9 asistencí (22 bodů) Profimedia.cz
13
Fotogalerie

Střelci a nahrávači v jednom balení. 12 nejproduktivnějších hráčů anglické Premier League v sezoně 2018/19

Góly jsou sice tím, co tvoří skóre sportovních zápasů, ale neméně důležité jsou i nahrávky, které jim předcházejí. Dobře jsou si toho vědomi v hokejovém světě, kde má v hodnocení produktivity asistence stejnou váhu jako branka. A čím dál častěji se s tím setkáváme i ve fotbale.

slide-kanadské bodování EPL.jpg

Jedni góly připravují, jiní je dávají. A pak jsou fotbalisté, kteří jsou dobří v obou těchto disciplínách.

Ročník 2018/19 anglické Premier League je minulostí. Jak by vypadala tabulka hráčů podle počtu bodů za góly a asistence? Tucet nejproduktivnějších borců z uplynulého ročníku v nejsledovanější fotbalové lize světa najdete ve fotogalerii.

Doporučujeme

Články odjinud