Costa Nhamoinesu (Zimbabwe) – 650 tis. eur . Zkušený obránce ze Zimbabwe je ve Spartě už od roku 2013. Letos je dokonce jedním z kapitánů týmu, za který v lize odehrál tři zápasy. Třiatřicetiletý Costa ale moc přesvědčivě nepůsobil. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
 Tal Ben Chaim (Izrael) – 750 tis. eur . Do Sparty přišel před dvěma lety za více než 70 milionů korun. V té době byl nejdražším hráčem ligy, moc toho ale neukázal. Aktuálně je navíc zraněný a poslední ligový zápas odehrál před více než rokem proti Jablonci. Třicetiletý Tal Ben Chaim dosud v lize posbíral dvacet startů, gólově se ale neprosadil. Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia
 Georges Mandjeck (Kamerun) – 750 tis. eur . Třicetiletý záložník, který byl na nedávném africkém šampionátu kapitánem kamerunského týmu, byl v létě na odchodu z Letné. Jenže trenér Václav Jílek jej poslal do hry v posledním zápase proti Baníku a Georges Mandjeck, jenž do Sparty přišel za více než třicet milionů korun, patřil k nejlepším na hřišti. Co s ním bude dál? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Uroš Radakovič (Srbsko) – 900 tis. eur. Srbský stoper přišel do Sparty před rokem z Olomouce. V minulém ročníku si připsal 25 ligových startů, zato letos byl v lize v akci jen dvakrát. Po boku Dávida Hancka se však jevil dobře a zdá se, že si místo v sestavě udrží. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
14
Fotogalerie

13 cizinců ve Spartě. Podívejte se, kolik nyní stojí Mandjeck, Tetteh, Kanga a spol.

Na sparťanské soupisce aktuálně působí třináct cizinců, kteří letenskou kasu vyšli na nemalé peníze. Ne všichni ale naplnili vysoká očekávání.

Bez názvu2.jpg

Který z třinácti sparťanských cizinců je nejlevnější? A kdo z nich má aktuálně nejvyšší tržní hodnotu? Podívali jsme se na portál transfermarkt.de a sestavili podle něj zajímavý žebříček. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 14

Costa Nhamoinesu (Zimbabwe) – 650 tis. eur

Costa Sparta Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Zkušený obránce ze Zimbabwe je ve Spartě už od roku 2013. Letos je dokonce jedním z kapitánů týmu, za který v lize odehrál tři zápasy. Třiatřicetiletý Costa ale moc přesvědčivě nepůsobil.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 14

Tal Ben Chaim (Izrael) – 750 tis. eur

Tal Ben Chaim SParta 2 MICHAL RŮŽIČKA MAFRA Profimedia.jpg

Do Sparty přišel před dvěma lety za více než 70 milionů korun. V té době byl nejdražším hráčem ligy, moc toho ale neukázal. Aktuálně je navíc zraněný a poslední ligový zápas odehrál před více než rokem proti Jablonci. Třicetiletý Tal Ben Chaim dosud v lize posbíral dvacet startů, gólově se ale neprosadil.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 14

Georges Mandjeck (Kamerun) – 750 tis. eur

Georges Mandjeck Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Třicetiletý záložník, který byl na nedávném africkém šampionátu kapitánem kamerunského týmu, byl v létě na odchodu z Letné. Jenže trenér Václav Jílek jej poslal do hry v posledním zápase proti Baníku a Georges Mandjeck, jenž do Sparty přišel za více než třicet milionů korun, patřil k nejlepším na hřišti. Co s ním bude dál?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 14

Uroš Radakovič (Srbsko) – 900 tis. eur

Uroš Radakovič Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Srbský stoper přišel do Sparty před rokem z Olomouce. V minulém ročníku si připsal 25 ligových startů, zato letos byl v lize v akci jen dvakrát. Po boku Dávida Hancka se však jevil dobře a zdá se, že si místo v sestavě udrží.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 14

Lukáš Štětina (Slovensko) – 900 tis. eur

Lukáš Štětina Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Člen širšího kádru slovenské reprezentace načal ve Spartě třetí sezonu. Na jejím začátku byl v základní sestavě, ovšem po porážce 3:4 v Mladé Boleslavi z ní vypadl. Na další šanci si osmadvacetiletý Lukáš Štětina musí počkat.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 14

Semih Kaya (Turecko) – 1 mil. eur

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na jaře hostoval v Galatasarayi, v létě se ale vrátil do Sparty a dostal další šanci. Vyšla mu příprava, v lize však naskočil jen do dvou zápasů, a že by nějak zaujal, to se říct nedá. Na Letnou přišel za více než padesát milionů korun, jeho současná cena je ale výrazně nižší.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 14

Andreas Vindheim (Norsko) – 1 mil. eur

Andreas Vindheim.jpg

V létě přišel do Sparty jako velká posila na pravý kraj obrany. Jenže norský bek, jenž na Letnou dorazil za 1,3 milionů eur, se zranil a do akce zatím nezasáhl. Na „jeho“ postu tak zaskakuje Ondřej Zahustel a Michal Sáček.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 14

Srdjan Plavšič (Srbsko) – 1,5 mil. eur

Srdjan Plavšič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V uplynulých dvou letech se pohyboval na hraně základní sestavy a lavičky náhradníků. V úvodu letošního ročníku je ale třiadvacetiletý Srdjan Plavšič v ráži a patří k nejlepším hráčům rudého týmu. Měl by ale přidat v produktivitě, v šesti zápasech si totiž připsal jedinou asistenci.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 14

David Moberg Karlsson (Švédsko) – 1,6 mil. eur

David M. Karlsson Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý švédský záložník je ve Spartě od zimy. Letenský klub jej tehdy koupil za částku okolo 50 milionů korun a David Moberg Karlsson odehrál velmi dobrou jarní část. Dal tři góly, přidal čtyři nahrávky a šanci dostal i v úvodu letošního ročníku. Jenže tentokrát nepřesvědčil a na další příležitost musí čekat.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 14

Benjamin Tetteh (Ghana) – 2 mil. eur

Benjamin Tetteh 2019.jpg

Loni byl sparťanským útočníkem číslo jedna, na začátku letošní sezony ale musí o místo bojovat. Na hřiště chodí spíše až z lavičky náhradníků, přesto už vstřelil dvě branky. Není to tak dávno, co okolo něj kroužily kluby z Anglie, ale taky Galatasaray či Reims.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 14

Dávid Hancko (Slovensko) – 2,5 mil. eur

Dávid Hancko Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý slovenský reprezentant přišel do Sparty v průběhu srpna z Fiorentiny. V tradičním italském klubu se nedokázal prosadit, na Letné ale mladý stoper či levý bek odvádí velmi dobré služby. Opce na jeho přestup činí pět milionů eur.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 13 / 14

Florin Nita (Rumunsko) – 2,5 mil. eur

Florin Nita Kanga Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Rumunský reprezentant sice v závěru loňského ročníku přišel o psot brankářské jedničky, v létě se ale dostal před Milana Heču a podává velmi dobré výkony. Dvaatřicetiletý Florin Nita patří k nejlepším hráčům Sparty.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 14 / 14

Guélor Kanga (Gabon) – 3,5 mil. eur

Guélor Kanga 2019 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Společně s Adamem Hložkem je nejdražším hráčem na sparťanské soupisce. Oba zároveň patří k nejlepším hráčům týmu. Osmadvacetiletý gabonský záložník letos dal už čtyři góly, ke kterým přidal dvě nahrávky. Je však otázkou, co s ním bude dál, po sezoně mu totiž na Letné končí smlouva.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud