9. – 10. Dominik Szoboszlai – 120 tisíc liber týdně  Jestliže vkládá maďarský fotbal naděje do některého mladého hráče, pak jím je dvaadvacetiletý Dominik Szoboszlai. Šikovný záložník, který dokáže s míčem opravdová kouzla, je neobyčejným talentem. Je kreativní, báječně si rozumí s balonem, umí poslat na milimetr přesný pas spoluhráčům, dokáže vystřelit a v soubojích s obránci je to většinou on, kdo je vítězem. Buď kolem nich prosviští, nebo si vykoleduje faul. V létě se po více než dvou letech v dresu Lipska rozhodl kývnout na nabídku Liverpoolu, který za něho německému klubu vyplatil 70 milionů eur. Nové posile budou na Anfield Road vyplácet během příštích pěti sezon královský plat ve výši 120 tisíc liber týdně, tedy přes 18 milionů liber ročně. Foto: Profimedia.cz

9. – 10. Dominik Szoboszlai – 120 tisíc liber týdně
Jestliže vkládá maďarský fotbal naděje do některého mladého hráče, pak jím je dvaadvacetiletý Dominik Szoboszlai. Šikovný záložník, který dokáže s míčem opravdová kouzla, je neobyčejným talentem. Je kreativní, báječně si rozumí s balonem, umí poslat na milimetr přesný pas spoluhráčům, dokáže vystřelit a v soubojích s obránci je to většinou on, kdo je vítězem. Buď kolem nich prosviští, nebo si vykoleduje faul. V létě se po více než dvou letech v dresu Lipska rozhodl kývnout na nabídku Liverpoolu, který za něho německému klubu vyplatil 70 milionů eur. Nové posile budou na Anfield Road vyplácet během příštích pěti sezon královský plat ve výši 120 tisíc liber týdně, tedy přes 18 milionů liber ročně. Foto: Profimedia.cz

 9. – 10. Cody Gakpo – 120 tisíc liber týdně  Na začátku tohoto roku se Liverpool dohodl s nizozemským PSV Eindhoven na přestupu vysokého útočníka Codyho Gakpa. Aktuálně čtyřiadvacetiletý holandský reprezentant přišel anglický klub na 42 milionů eur, na Anfield Road však v jeho osobě získali moderní křídlo, které může bez problémů naskakovat na obou stranách hřiště. Díky fyzickým předpokladům a tahu na branku je nesmírně nebezpečný pro každou obranu. V Liverpoolu podepsal smlouvu do roku 2028 a pobírá týdenní plat ve výši 120 tisíc liber. Foto: Profimedia.cz
 7. – 8. Darwin Núňez – 140 tisíc liber týdně  Devět gólů, tři asistence a červená karta – během první sezony na Anfield Road toho stihl uruguayský útočník Darwin Núňez ukázat dost. V ročníku 2021/22 byl v dresu Benfiky Lisabon postrachem portugalské ligy, když v 28 zápasech nasázel soupeřům 26 branek, takže o jeho služby měly zájem velkokluby z celé Evropy. Nyní čřiadvacetiletý borec se upsal Liverpoolu, který za talentovaného forvarda zaplatil skoro 70 milionů liber. Podepsal smlouvu do roku 2028 a týdně si přijde na 140 tisíc liber týdně. Foto: Profimedia.cz
 7. – 8. Diogo Jota – 140 tisíc liber týdně  Generační talent – i tak by se dal označit útočník Diogo Jota. V Atlétiku Madrid na začátku jeho kariéry zřejmě nedocenili kvality tohoto borce – pustili ho na hostování do Porta a posléze do anglické Wolverhamptonu, kam v roce 2018 za 14 milionů eur přestoupil. V dresu Vlků si udělal skvělé jméno v Premier League a v září roku 2020 ho za téměř 45 milionů eur koupil Liverpool, kde se rozzářil v jednu z největších hvězd ostrovní ligy. V uplynulé sezoně Premier League nasázel 15 gólů a zaznamenal čtyři asistence. Šestkrát byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Jeho aktuální cena je 50 milionů eur. Na Anfield Road si ho mohou až do roku 2027 hýčkat luxusním platem ve výši 140 tisíc liber týdně. Foto: Profimedia.cz
 5. – 6. Alexis Mac Allister – 150 tisíc liber týdně  Mistr světa Alexis Mac Allister je až do konce minulého ročníku perlou v sestavě Brightonu a v klubu to velmi dobře věděli. Bylo téměř jisté, že v létě o svůj poklad přijdou, ale dostali za něj pořádně zaplaceno. Už v lednovém přestupním termínu se psalo o mimořádném zájmu Juventusu a Chelsea, ale po jeho podpisu prahli také v Arsenalu, Liverpoolu a v obou klubech z Manchesteru – City a United. K přestupu došlo v létě a novým zaměstnavatelem čtyřiadvacetiletého subtilního záložníka se stal Liverpool, který za něj musel pořádně zaplatit. Částka se vyšplhala na 42 milionů eur. Mac Allister v minulé sezoně Premier League odehrál 35 utkání, ve kterých dal deset branek a na dvě nahrál. Na Anfield Road má podepsanou smlouvu do roku 2028. Foto: Profimedia.cz
10
Fotogalerie

120 tisíc liber týdně a víc. Toto je 10 nejlépe placených fotbalistů Liverpoolu v aktuální sezoně

Profesionální fotbalisté nepatří mezi zoufalce, kteří by přepočítávali před výplatou každou minci v peněžence. Zvlášť to platí pro ty, kteří hrají anglickou Premier League.

Ve kterém anglickém klubu si vydělávají fotbalisté nejvíc peněz? Především v Manchesteru City, Chelsea a Manchesteru United. Špatně se ale nemají ani hráči dalších velkoklubů, například Arsenalu nebo Liverpoolu.

Právě Liverpool je klubem, na který se podíváme trochu blíž. Jaké částky si v této sezoně fotbalisté z Anfield Road vydělají? Desítku nejlépe placených hráčů Reds najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

9. – 10. Dominik Szoboszlai – 120 tisíc liber týdně

Dominik Szoboszlai 16-9.jpg
 

Jestliže vkládá maďarský fotbal naděje do některého mladého hráče, pak jím je dvaadvacetiletý Dominik Szoboszlai. Šikovný záložník, který dokáže s míčem opravdová kouzla, je neobyčejným talentem. Je kreativní, báječně si rozumí s balonem, umí poslat na milimetr přesný pas spoluhráčům, dokáže vystřelit a v soubojích s obránci je to většinou on, kdo je vítězem. Buď kolem nich prosviští, nebo si vykoleduje faul.

V létě se po více než dvou letech v dresu Lipska rozhodl kývnout na nabídku Liverpoolu, který za něho německému klubu vyplatil 70 milionů eur. Nové posile budou na Anfield Road vyplácet během příštích pěti sezon královský plat ve výši 120 tisíc liber týdně, tedy přes 18 milionů liber ročně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

9. – 10. Cody Gakpo – 120 tisíc liber týdně

Cody Gakpo.jpg
 

Na začátku tohoto roku se Liverpool dohodl s nizozemským PSV Eindhoven na přestupu vysokého útočníka Codyho Gakpa. Aktuálně čtyřiadvacetiletý holandský reprezentant přišel anglický klub na 42 milionů eur, na Anfield Road však v jeho osobě získali moderní křídlo, které může bez problémů naskakovat na obou stranách hřiště. Díky fyzickým předpokladům a tahu na branku je nesmírně nebezpečný pro každou obranu. V Liverpoolu podepsal smlouvu do roku 2028 a pobírá týdenní plat ve výši 120 tisíc liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

7. – 8. Darwin Núňez – 140 tisíc liber týdně

Darwin Núňez.jpg
 

Devět gólů, tři asistence a červená karta – během první sezony na Anfield Road toho stihl uruguayský útočník Darwin Núňez ukázat dost. V ročníku 2021/22 byl v dresu Benfiky Lisabon postrachem portugalské ligy, když v 28 zápasech nasázel soupeřům 26 branek, takže o jeho služby měly zájem velkokluby z celé Evropy. Nyní čřiadvacetiletý borec se upsal Liverpoolu, který za talentovaného forvarda zaplatil skoro 70 milionů liber. Podepsal smlouvu do roku 2028 a týdně si přijde na 140 tisíc liber týdně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

7. – 8. Diogo Jota – 140 tisíc liber týdně

Diogo Jota-Liverpool.jpg
 

Generační talent – i tak by se dal označit útočník Diogo Jota. V Atlétiku Madrid na začátku jeho kariéry zřejmě nedocenili kvality tohoto borce – pustili ho na hostování do Porta a posléze do anglické Wolverhamptonu, kam v roce 2018 za 14 milionů eur přestoupil. V dresu Vlků si udělal skvělé jméno v Premier League a v září roku 2020 ho za téměř 45 milionů eur koupil Liverpool, kde se rozzářil v jednu z největších hvězd ostrovní ligy.

V uplynulé sezoně Premier League nasázel 15 gólů a zaznamenal čtyři asistence. Šestkrát byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Jeho aktuální cena je 50 milionů eur. Na Anfield Road si ho mohou až do roku 2027 hýčkat luxusním platem ve výši 140 tisíc liber týdně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

5. – 6. Alexis Mac Allister – 150 tisíc liber týdně

Alexis Mac Allister-Liverpool.jpg
 

Mistr světa Alexis Mac Allister je až do konce minulého ročníku perlou v sestavě Brightonu a v klubu to velmi dobře věděli. Bylo téměř jisté, že v létě o svůj poklad přijdou, ale dostali za něj pořádně zaplaceno. Už v lednovém přestupním termínu se psalo o mimořádném zájmu Juventusu a Chelsea, ale po jeho podpisu prahli také v Arsenalu, Liverpoolu a v obou klubech z Manchesteru – City a United.

K přestupu došlo v létě a novým zaměstnavatelem čtyřiadvacetiletého subtilního záložníka se stal Liverpool, který za něj musel pořádně zaplatit. Částka se vyšplhala na 42 milionů eur. Mac Allister v minulé sezoně Premier League odehrál 35 utkání, ve kterých dal deset branek a na dvě nahrál. Na Anfield Road má podepsanou smlouvu do roku 2028.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

5. – 6. Alisson Becker – 150 tisíc liber týdně

Alisson.jpg
 

V létě roku 2018 udělal Liverpool z Brazilce Alissona na pár dnů (než ho překonal přestup Kepy do Chelsea) nejdražšího brankáře všech dob, když za něho poslal do italského AS Řím 65 milionů liber. Stalo se tak jen nedlouho poté, co mu kanonýři Reds nasázeli v semifinále Ligy mistrů sedm branek a navzdory faktu, že ve sportovním životopisu měl zatím jen jedinou vydařenou sezonu v evropském velkoklubu. Jenže jak to tak vypadá, byly to báječně vynaložené peníze.

Až do roku 2016 působil Alisson v rodné zemi, kde hájil branku klubu Internacional. Poté, co přišel do Itálie, musel trpělivě čekat na svou šanci jako rezerva za polským brankářem Wojciechem Szczesnym, a postupně přesvědčovat trenéry o svých kvalitách.

Pravidelně začal chytat až v ročníku 2017/18 a stal se jedním z pilířů římského týmu při jeho senzačním tažení do semifinále Ligy mistrů. Nyní má za sebou už pět sezon v klubu, s nímž vyhrál Ligu mistrů a dokráčel s týmem i za mistrovským titulem v Premier League.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

4. Trent Alexander-Arnold – 180 tisíc liber týdně

Trent Alexander-Arnold1.jpg
 

Talentovaný Angličan Trent Alexander-Arnold má teprve čtyřiadvacet let, ale už má za sebou sedm sezon v sestavě Liverpoolu. Ještě v teenagerovském věku si odbyl debut v anglické nejvyšší soutěži a nyní je jednou z jejích hvězd. Zahrál si na mistrovství světa v Rusku, vyhrál s Liverpoolem Ligu mistrů i Premier League.

Na Anfield Road věří, že z něho jednou vyroste klubová hvězda velikosti Stevena Gerrarda, který je jeho největším vzorem. Alexander-Arnold je jedním z nejkreativnějších defenzivních fotbalistů současnosti. V minulém ligovém ročníku zaznamenal devět gólových asistencí a v tomto ohledu patřil mezi nejlepší obránce v Premier League. V Liverpoolu jsou si jeho kvalit dobře vědomi a náležitě je oceňují týdenní částkou ve výši 180 tisíc liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

3. Thiago Alcántara – 200 tisíc liber týdně

Thiago Alcantara.jpg
 

Sedm sezon byl Thiago Alcántara motorem Bayernu Mnichov ve středu hřiště. V létě roku 2020 se však rozhodl pro změnu povětří a za 22 milionů eur zamířil do Liverpoolu. Start v novém klubu mu ale zkomplikovalo zranění, které ho na delší čas vyřadilo ze hry. A bohužel pro něj i pro anglický klub to nebyly jediné zdravotní patálie, které ho potkaly.

Alcántara je komplexním fotbalistou, který nemá moc slabých stránek. Je skvěle technicky disponovaný, nechybí mu kreativita, umí perfektně číst hru, poslat na milimetr přesnou přihrávku, podržet balon nebo vystřelit. Jeho místo je ve středu pole, ale je mu celkem jedno, zda plní roli defenzivního štítu, středního záložníka nebo nastoupí jako podhrotový hráč. Za Liverpool dosud odehrál 97 utkání, ve kterých dal tři branky a zaznamenal čtyři asistence. Na to, jak královský plat v klubu pobírá, to není tak moc...

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

2. Virgil van Dijk – 220 tisíc liber týdně

Virgil van Dijk2.jpg
 

Holandský stoper Virgil van Dijk na sebe výrazně upozornil už v době, kdy mu bylo pouhých dvacet let, a vybojoval si pevné místo v sestavě Groningenu. V nizozemské nejvyšší soutěži strávil dvě nesmírně povedené sezony a následně za necelé tři miliony liber zamířil do slavného Celtiku Glasgow. Na začátku ročníku 2015/16 už byla jeho cena více než čtyřnásobná - do Southamptonu se stěhoval za 13 milionů liber a v klubu během dvou a půl sezon vyrostl v uznávanou personu Premier League.

Zájem o jeho služby měly bohaté velkokluby, na začátku roku 2018 nakonec podepsal smlouvu v Liverpoolu, který za holandského reprezentanta poslal do Southamtonu 75 milionů liber. Klub díky tomuto přestupu významně vyztužil obranné řady a od té doby má jeden z nejlepších defenzivních valů v Evropě. Van Dijk dostal v Liverpoolu královský plat - týdně si nyní přijde na 220 tisíc liber a tuto částku bude pobírat až do roku 2025, kdy mu stávající kontrakt vyprší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

1. Mohamed Salah – 350 tisíc liber týdně

Mohamed Salah-Liverpool3.jpg
 

Dvakrát v řadě (2017 a 2018) získal egyptský útočník Mohamed Salah cenu pro nejlepšího afrického fotbalistu roku a možná to nebylo naposled, co tuto stále prestižnější individuální trofej získal. Žádnému hráči v historii nejvyšší anglické soutěže se nepodařilo vystřílet si titul nejlepšího kanonýra tak rychle po příchodu do ligy, jako to zvládl egyptský reprezentant v dresu Liverpoolu v sezoně 2017/18. V roce 2019 přivedl Reds k triumfu v Lize mistrů, o rok později po třiceti letech k vítězství v Premier League.

Aktuálně jednatřicetiletý útočník zaznamenal během premiérové sezony na ostrovech v dresu Liverpoolu 32 branek, čímž překonal rekord mezi hráči do 26 let, který do té doby drželi Alan Shearer, Cristiano Ronaldo a Luis Suárez s 31 trefami. I proto na Anfield Road neváhali a své superhvězdě už několikrát prodloužili a náležitě vylepšili kontrakt. Momentálně má na kontě 186 branek v dresu Reds a je pátým nejlepším střelcem v historii klubu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud