Vincent Kompany  Jedním z chlapíků, kterého nechal bývalý francouzský lodivod Kanonýrů pláchnout do Manchesteru City, byl belgický stoper Vincent Kompany. Wenger ho sledoval, když hrál v německém Hamburku. Dokonce nebyl ani moc drahý, ale tehdejší šéf Arsenalu nakonec ztratil zájem. Profimedia.cz
 Phil Jones  V lednu roku 2011 chtěl Arsene Wenger koupit z Blackburnu talentovaného obránce Phila Jonese. Částka 10 milionů liber se mu ale nakonec zdála příliš vysoká, a tak z obchodu sešlo. Toho hned v létě využil Alex Ferguson z Manchesteru United, který Jonese s radostí přetáhl na Old Trafford. Profimedia.cz
 Enrique  Jako sůl potřeboval Arsene Wenger po odchodu Gaela Clichyho v roce 2011 levého obránce. Zvlášť, když Kieran Gibbs byl absolutně z formy. Za trapně nízkou cenu mohl mít z Newcastlu Španěla Enriqueho, ale protože manažer klubu nechtěl „zabít“ Gibbsovu kariéru, nechal Enriqueho odejít do Liverpoolu. Profimedia.cz
 Xabi Alonso  Když hrál Xabi Alonso v Liverpoolu, neměl zrovna nejlepší vztahy s tehdejším koučem Rafaelem Benitezem, který se ho chtěl zbavit, jelikož hodlal na Anfield Road přivést Garetha Barryho. Učinil tedy nabídku Wengerovi, zda by Arsenal neměl o Alonsa zájem. Francouzskému trenérovi se nelíbila suma, kterou by musel za záložníka zaplatit a řekl „ne.“ Liverpoolu krok s Barrym nevyšel, Alonso zůstal a další rok zamířil do Madridu na San Bernabeu. Profimedia.cz
11
Fotogalerie

11 skvělých hráčů, které si kdysi nechal bývalý kouč Arsenalu Arsene Wenger proklouznout mezi prsty

Od roku 1996 až do roku 2017 vedl francouzský kouč Arsene Wenger londýnský Arsenal. Za tu dobu přivedl do klubu desítky výborných hráčů a talentů. Z mnoha „bezejmenných“ udělal hvězdy. Přesto si některé superhvězdy nechal proklouznout mezi prsty.

Pokud byl Arsene Wenger v něčem hodně dobrý, pak to bylo ve výběru mimořádně talentovaných fotbalistů. Dokázal objevit diamant, který vytrvale brousil, až zazářil oslnivým leskem.

Francouzský trenér se nikdy nehonil za předraženými a uznávanými hvězdami. Vždycky raději hledal hráče, jejichž cena mohla po několika letech v klubu výrazně vyskočit nahoru. Důvod byl zřejmý – Arsenal nemohl soupeřit například s Chelsea nebo Manchesterem City ve výši přestupových částek.

Navzdory svému čichu na nadané fotbalisty si však uznávaný kouč nechal proklouznout některé drahokamy mezi prsty. V následujících kapitolách najdete jedenáctku hráčů, kteří mohli oblékat dres Arsenalu, ale Wenger to s jejich přestupem nedotáhl do konce.

Pokračování 2 / 12

Joe Hart

Hart.jpg

Když chytal v letech 2003 až 2006 brankář Joe Hart ve Shrewsbury, Arsene Wenger se o něho poměrně hodně zajímal. Nakonec však usoudil, že není pro Arsenal dost dobrý a Hart přestoupil do Manchesteru City, kde se po čase vypracoval v anglickou reprezentační jedničku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Vincent Kompany

Kompany.jpg

Jedním z chlapíků, kterého nechal bývalý francouzský lodivod Kanonýrů pláchnout do Manchesteru City, byl belgický stoper Vincent Kompany. Wenger ho sledoval, když hrál v německém Hamburku. Dokonce nebyl ani moc drahý, ale tehdejší šéf Arsenalu nakonec ztratil zájem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Phil Jones

Jones.jpg

V lednu roku 2011 chtěl Arsene Wenger koupit z Blackburnu talentovaného obránce Phila Jonese. Částka 10 milionů liber se mu ale nakonec zdála příliš vysoká, a tak z obchodu sešlo. Toho hned v létě využil Alex Ferguson z Manchesteru United, který Jonese s radostí přetáhl na Old Trafford.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Enrique

Enrique.jpg

Jako sůl potřeboval Arsene Wenger po odchodu Gaela Clichyho v roce 2011 levého obránce. Zvlášť, když Kieran Gibbs byl absolutně z formy. Za trapně nízkou cenu mohl mít z Newcastlu Španěla Enriqueho, ale protože manažer klubu nechtěl „zabít“ Gibbsovu kariéru, nechal Enriqueho odejít do Liverpoolu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Xabi Alonso

Xabi Alonso.jpg

Když hrál Xabi Alonso v Liverpoolu, neměl zrovna nejlepší vztahy s tehdejším koučem Rafaelem Benitezem, který se ho chtěl zbavit, jelikož hodlal na Anfield Road přivést Garetha Barryho. Učinil tedy nabídku Wengerovi, zda by Arsenal neměl o Alonsa zájem.

Francouzskému trenérovi se nelíbila suma, kterou by musel za záložníka zaplatit a řekl „ne.“ Liverpoolu krok s Barrym nevyšel, Alonso zůstal a další rok zamířil do Madridu na San Bernabeu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Javier Mascherano

Mascherano.jpg

Po příchodu z rodné Argentiny zakotvil defenzivní záložník Javier Mascherano ve West Hamu, ale ještě předtím se o něho živě zajímal Arsene Wenger. Kvůli právním problémům však jeho příchod na Emirates Stadium nevyšel.

Arsenal to pak zkoušel ještě jednou, ale Wenger to záhy vzdal a nechal Mascherana odejít do Liverpoolu. Šikovný fotbalista skončil nakonec v Barceloně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Yaya Touré

Yaya Toure.jpg

Tohle byla pravděpodobně největší Wengerova ztráta. Když působil v Arsenalu Kolo Touré, mohl klub získat i jeho bratra, který hrál tehdy v ukrajinském Doněcku. Yaya měl však problémy s pracovním povolením, a to nebylo nic na nervy francouzského kouče. Nechal to plavat a Yaya Touré zamířil do řeckého Olympiakosu, odkud se stěhoval do Monaka a posléze do Barcelony. Od roku 2010 hrál v Manchesteru City, s nímž třikrát získal anglický titul.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Cristiano Ronaldo

Ronaldo3.jpg

Skutečně – Arsenal mohl mít Cristiana Ronalda za čtyři miliony liber! Jenže pak hrál Manchester United se Sportingem a mladý Ronaldo odehrál fantastický zápas.

Alex Ferguson získal jeho podpis za 10 milionů liber. Arsenal se ani nepokusil o dlouholetou světovou fotbalovou superstar zabojovat. Zbytek je už skoro pohádkový příběh a historie…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Juan Mata

Mata.jpg

Kreativní ofenzivní záložník z Valencie Juan Mata mohl být na Emirates Stadium náhradou za Cesca Fabregase, který odešel v roce 2011 do Barcelony. Arsene Wenger však byl v jednání o jeho přestupu liknavý a Juan Mata nakonec skončil v konkurenční Chelsea.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Zlatan Ibrahimovič

Ibrahimovič.jpg

Neuskutečněný přestup Zlatana Ibrahimoviče krásně ukazuje, jak Arsene Wenger přemýšlí. Fenomenální švédský útočník hrál v roce 2001 v Malmö a kouč Arsenalu ho pozval na zkoušku do Londýna. Ibrahimovič mu vzkázal, že na žádnou zkoušku nepřijede – buď o něho manažer stojí, nebo ne. Wenger o Ibrahimoviče nejspíš moc nestál, takže Zlatan zamířil do Ajaxu. To ostatní je už známá historie…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Wayne Rooney

Rooney.jpg

Je to málo známý příběh, ale proslýchá se, že Arsene Wenger byl vždycky Rooneyho obdivovatelem. Před jeho přestupem do Manchesteru United se velmi zajímal o možnosti příchodu talentovaného útočníka z Evertonu do Arsenalu. Nevyšlo to...

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud