Chem Campbell (Wolverhampton Wanderers) – 16 let  Před čtyřmi lety získal Wolverhampton z Birminghamu velšského záložníka Chema Campbella a v klubu asi už tenkrát odhadli jeho potenciál. Nyní mu táhne teprve na sedmnáct, ale už trénoval i s prvním týmem. Je to šikovný fotbalista, který je silný na balonu a momentálně hraje v týmu do 18 let, ale už si zahrál i ve dvou pohárových zápasech mezi dospělými. Profimedia.cz
 Dermi Lusala (Tottenham Hotspur) – 16 let  V šestnácti letech je obránce Dermi Lusala nepostradatelnou součástí týmu Tottenhamu Hotspur do 18 let. Talentovaný anglický mládežnický reprezentant kmitá hlavně po pravé straně hřiště, ale když na to přijde, bez problémů zvládá to samé u levé lajny. Kouči prvního týmu o něm dobře vědí a už si ho několikrát vytáhli do tréninkového centra mezi Harryho Kanea a spol. Profimedia.cz
 Thomas Dickson-Peters (Norwich City) – 17 let  Útočník Thomas Dickson-Peters měl nabídky z akademie Liverpoolu a Manchesteru City, ale rozhodl se pro Norwich, protože (docela logicky) očekával, že bude mít větší šanci se prosadit do prvního týmu. Skotský mládežnický reprezentant zatím sice hraje v dorosteneckém týmu, ale už si odbyl debut i v celku do 23 let. Profimedia.cz
 Joe White (Newcastle United) – 17 let  Joe White je vysoce kreativní ofenzivní záložník, který je skvělým nahrávačem a disponuje špičkovou technikou při ovládání míče. Je to jeden z nejslibnějších talentů, které si piplají v akademii Newcastlu United. Občas je přirovnáván k mladému Mesutu Özilovi. White je vnukem bývalého hráče Stoke City a Leedsu Petera Hamptona, takže fotbalové geny má v krvi. Navzdory tomu, že nedávno oslavil teprve sedmnácté narozeniny, už si zatrénoval i s prvním týmem Newcastlu. Profimedia.cz
12
Fotogalerie

11 „náctiletých“ teenagerů z britských ostrovů, z nichž (možná) (vy)rostou fotbalové hvězdy

Jedni odcházejí, jiní je nahrazují. Tak to v životě - i v tom fotbalovém - chodí. Každý tým má své hvězdy. Jenže i ty nejjasnější jednou zhasnou. Na jejich místech však pokaždé zazáří nové.

slide-teenageři v Británii.jpg

O anglické Premier League se mluví jako o nejkvalitnější fotbalové soutěži na světě. Ostrovní kluby si proto mohou ukazovat na mladé talenty z celé Evropy a stahovat je pod svá křídla ještě v době, kdy jsou to teenageři.

Na ostrovních trávnících pobíhá v současném ročníku řada nadaných borců, kterým může jednou patřit sláva a obdiv fotbalových fanoušků. V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete 11 „náctiletých“ mladíků, v jejichž případě by to mohlo platit.

Pokračování 2 / 12

Chem Campbell (Wolverhampton Wanderers) – 16 let

Chem Campbell.jpg

Před čtyřmi lety získal Wolverhampton z Birminghamu velšského záložníka Chema Campbella a v klubu asi už tenkrát odhadli jeho potenciál. Nyní mu táhne teprve na sedmnáct, ale už trénoval i s prvním týmem. Je to šikovný fotbalista, který je silný na balonu a momentálně hraje v týmu do 18 let, ale už si zahrál i ve dvou pohárových zápasech mezi dospělými.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Dermi Lusala (Tottenham Hotspur) – 16 let

Dermi Lusala1.jpg

V šestnácti letech je obránce Dermi Lusala nepostradatelnou součástí týmu Tottenhamu Hotspur do 18 let. Talentovaný anglický mládežnický reprezentant kmitá hlavně po pravé straně hřiště, ale když na to přijde, bez problémů zvládá to samé u levé lajny. Kouči prvního týmu o něm dobře vědí a už si ho několikrát vytáhli do tréninkového centra mezi Harryho Kanea a spol.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Thomas Dickson-Peters (Norwich City) – 17 let

Thomas Dickson-Peters.jpg

Útočník Thomas Dickson-Peters měl nabídky z akademie Liverpoolu a Manchesteru City, ale rozhodl se pro Norwich, protože (docela logicky) očekával, že bude mít větší šanci se prosadit do prvního týmu. Skotský mládežnický reprezentant zatím sice hraje v dorosteneckém týmu, ale už si odbyl debut i v celku do 23 let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Joe White (Newcastle United) – 17 let

Joe White.jpg

Joe White je vysoce kreativní ofenzivní záložník, který je skvělým nahrávačem a disponuje špičkovou technikou při ovládání míče. Je to jeden z nejslibnějších talentů, které si piplají v akademii Newcastlu United. Občas je přirovnáván k mladému Mesutu Özilovi. White je vnukem bývalého hráče Stoke City a Leedsu Petera Hamptona, takže fotbalové geny má v krvi. Navzdory tomu, že nedávno oslavil teprve sedmnácté narozeniny, už si zatrénoval i s prvním týmem Newcastlu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Layton Stewart (Liverpool) – 17 let

Layton Stewart.jpg

Ještě před patnáctými narozeninami debutoval Layton Stewart v dorosteneckém týmu Liverpoolu pod vedením Stevena Gerrarda, nyní už působí v celku do 18 let a patří k velkým talentům anglického fotbalu. Je to šikovný útočník s čichem na góly, citem pro výběr místa a obrovskou dynamikou. Když se rozběhne za balonem, vystartuje obvykle jako Usain Bolt z bloků a uteče každému obránci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Valentino Livramento (Chelsea) – 16 let

Valentino Livramento.jpg

Za pár dnů oslaví Valentino Livramento sedmnácté narozeniny, ale fanoušci Chlesea ho už v minulé sezoně mohli vidět v UEFA Youth League U-19, kde hrál proti o tři roky starším hráčům. A vedl si na svůj věk dost slušně. Zadák s italskými geny však nemusí hrát jen v defenzívě, ale může kmitat kdekoli na pravé straně hřiště, tedy i v záloze nebo na křídle.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Joe McGlynn (Burnley) – 17 let

Joe McGlynn.jpg

Teprve před pár týdny oslavil útočník Joe McGlynn sedmnácté narozeniny, ale už ho sledují skauti řady bohatých anglických klubů. Skotský mládežnický reprezentant se už od dvanácti let fotbalově vzdělává v akademii Burnley. Navzdory nízkému věku už má za sebou debut v mužstvu do 23 let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Miguel Azeez (Arsenal) – 17 let

Miguel Azeez1.jpg

Miguel Azeez si letos v březnu zahrál v reklamě firmy Adidas společně s legendami – Zinedinem Zidanem a Davidem Beckhamem – a s Paulem Pogbou z Manchesteru United. Daleko větší pozornost si ale zaslouží, když je na hřišti v ostrém utkání. Šikovný záložník je požehnán od fotbalového pánaboha skvělou technikou, vynikající přihrávkou, výbornou střelou a schopností prolomit soupeřovu obranu. Přestože má tento anglický mládežnický reprezentant teprve 17 roků, klepe už na dveře mužstva Arsenalu do 23 let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Kameron Ledwidge (Southampton) - 18 let

Kameron Ledwidge.jpg

Levý obránce, který bez problémů může zaskočit na postu stopera - to je Kameron Ledwidge. Osmnáctiletý irský mládežnický reprezentant je už dva roky ve vyhlášené akademii Southamptonu a má se čile k světu. Je to atletický typ hráče, dynamický a rychlý, který má rád balon u nohy, umí jej ve správný čas podržet, ale také přesně rozehrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Trae Coyle (Arsenal) – 18 let

Trae Coyle.jpg

Trae Coyle je mimořádným talentem anglického fotbalu. Ofenzivní záložník či útočník má totiž na hřišti dost odvahy k tomu, aby zkoušel kousky, na něž si jiní ani netroufnou pomyslet. Je to univerzál, který může pendlovat na pravé i levé straně hřiště, ale nejlépe se cítí uprostřed pole.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Callum Hudson-Odoi (Chelsea) – 18 let

Callum Hudson-Odoi.jpg

Callum Hudson-Odoi - toto jméno si dobře zapamatujte. Angličan s ghanskými kořeny má nyní - v 18 letech - na kontě už 17 zápasů v Premier League a jistě k nim bude rychle přidávat další. Šikovný útočník má obrovský talent na střílení branek, což potvrdil i na mistrovství světa hráčů do 17 let, kde pomohl před dvěma lety Anglii gólem ve finále proti Španělsku k titulu mistrů světa.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud