Šestnáct fotbalistů ze současného slávistického týmu má podle renomovaného portálu TransferMarkt tržní hodnotu přes milion eur.  Jména devíti hráčů, kteří aktuálně stojí nejvíc, najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.  Profimedia.cz

Šestnáct fotbalistů ze současného slávistického týmu má podle renomovaného portálu TransferMarkt tržní hodnotu přes milion eur. Jména devíti hráčů, kteří aktuálně stojí nejvíc, najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii. Profimedia.cz

 9. Milan Škoda – cca 45,1 milionů korun  Nejlepší střelec ligového ročníku 2016/17 byl už několikrát jednou nohou na odchodu z Edenu, pokaždé ale zůstal ve Slavii, která na jeho zkušenosti a branky hodně spoléhá. V aktuální sezoně se trefil zatím pětkrát. Jeho cena už pomalu klesá dolů. Profimedia.cz
 8. Alexandru Baluta - cca 59,3 milionů korun  Ve Slavii si od něho hodně slibovali a v létě za jeho podpis zaplatili téměř 70 milionů korun. Jenže rumunský reprezentant Alexandru Baluta se od poloviny listopadu neobjevil na hřišti v jediném ligovém utkání. Do statistik si připsal jen dva góly, navíc mu nepomohl ani údajný konflikt s koučem Trpišovským. Jeho cena nejspíš brzy začne padat dolů. Profimedia.cz
 6. - 7. Peter Olayinka - cca 71 milionů korun  Do Slavie přišel v létě za rekordních 83 milionů korun. Třiadvacetiletý Nigerijec Peter Olayinka, jenž může hrát v záloze i útoku, sice bojoval se zdravotními problémy, na podzim ale stihl odehrát 12 zápasů a dal čtyři branky. V prvním jarním střetnutí byl na hřišti v základní sestavě. V Edenu má smlouvu do roku 2022 a je jedním z nejperspektivnějších hráčů mužstva. Profimedia.cz
 6. - 7. Simon Deli – cca 71 milionů korun  V minulosti okolo něho kroužilo Marseille, posléze ho chtělo Lille. Simon Deli však prodloužil smlouvu se Slavií do roku 2020 a zůstává v Edenu. Cena za reprezentanta Pobřeží slonoviny je vysoká. Portál TransferMarkt říká, že stojí přes 70 milionů korun. Profimedia.cz
10
Fotogalerie

Poklady z Edenu. 9 hráčů Slavie, kteří mají aktuálně nejvyšší tržní cenu

Fotbalová Slavia během uplynulých let masivně investovala do kádru a nyní má ve svých řadách několik hvězd evropského formátu. To se projevuje i na tržních hodnotách některých borců.

slide-nejdražší Slávisté.jpg

Slavia je aktuálně významnou ligovou zásobárnou české reprezentace. V kádru má však i řadu cizinců, kteří reprezentují (nebo reprezentovali) své země. Šestnáct fotbalistů ze současného slávistického týmu má podle renomovaného portálu TransferMarkt tržní hodnotu přes milion eur. Jména devíti hráčů, kteří aktuálně stojí nejvíc, najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 10

9. Milan Škoda – cca 45,1 milionů korun

Milan Škoda Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Nejlepší střelec ligového ročníku 2016/17 byl už několikrát jednou nohou na odchodu z Edenu, pokaždé ale zůstal ve Slavii, která na jeho zkušenosti a branky hodně spoléhá. V aktuální sezoně se trefil zatím pětkrát. Jeho cena už pomalu klesá dolů.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 10

8. Alexandru Baluta - cca 59,3 milionů korun

Alexandru Baluta.jpg

Ve Slavii si od něho hodně slibovali a v létě za jeho podpis zaplatili téměř 70 milionů korun. Jenže rumunský reprezentant Alexandru Baluta se od poloviny listopadu neobjevil na hřišti v jediném ligovém utkání. Do statistik si připsal jen dva góly, navíc mu nepomohl ani údajný konflikt s koučem Trpišovským. Jeho cena nejspíš brzy začne padat dolů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

6. - 7. Peter Olayinka - cca 71 milionů korun

Petr Olayinka.jpg

Do Slavie přišel v létě za rekordních 83 milionů korun. Třiadvacetiletý Nigerijec Peter Olayinka, jenž může hrát v záloze i útoku, sice bojoval se zdravotními problémy, na podzim ale stihl odehrát 12 zápasů a dal čtyři branky. V prvním jarním střetnutí byl na hřišti v základní sestavě. V Edenu má smlouvu do roku 2022 a je jedním z nejperspektivnějších hráčů mužstva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

6. - 7. Simon Deli – cca 71 milionů korun

Simon Deli.jpg

V minulosti okolo něho kroužilo Marseille, posléze ho chtělo Lille. Simon Deli však prodloužil smlouvu se Slavií do roku 2020 a zůstává v Edenu. Cena za reprezentanta Pobřeží slonoviny je vysoká. Portál TransferMarkt říká, že stojí přes 70 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

5. Josef Hušbauer – cca 77,4 milionů korun

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Ve Spartě ho před pár lety nechtěli, a tak po něm sáhli v Edenu. Josef Hušbauer se ihned stal klíčovým hráčem týmu, kterému už  jednou pomohl k titulu, a vrátil se do reprezentace. Vydá se po neúspěšné misi v Cagliari ještě jednou do zahraničí? Jeho cena je nyní téměř 80 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

4. Jaromír Zmrhal – cca 83,8 milionů korun

Zmrhal.jpg

O přestupu Jaromíra Zmrhala se spekuluje prakticky každé přestupní období. Dříve byl velmi blízko odchodu do Ruska, z Edenu ale zatím neodešel. Ve Slavii má smlouvu do roku 2021 a patří k oporám mužstva. Případný zájemce o jeho služby by musel zaplatit přes 80 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

3. Michael Ngadeu-Ngadjui – cca 90,3 milionů korun

Michael Ngadeu Ngadjui.jpg

Michael Ngadeu-Ngadjui přišel do Slavie před třemi lety z rumunského FC Botosani za půl milionu eur. Dnes je jeho cena šestinásobně vyšší. V minulosti ho vábili skauti Crystal Palace, Middlesbrough či Montpellieru a před pár týdny už byl na odchodu do Fulhamu, ale osmadvacetiletý Kamerunec zatím stále zůstává v Edenu. Jak dlouho?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

1. - 2. Miroslav Stoch – cca 116,1 milionů korun

Miroslav Stoch Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Tržní cena Miroslava Stocha je podle portálu TransferMarkt 4,5 milionů eur. Slavia ho však získala výrazně levněji a v létě roku 2017 ho přivedla z tureckého Fenerbahce za rovný milion eur. Ze slovenského fotbalisty se stala velká opora mužstva a jedna z největších osobností české nejvyšší soutěže.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 10

1. - 2. Tomáš Souček – cca 116,1 milionů korun

Tomáš Souček1.jpg

Předloňské jaro strávil Tomáš Souček na hostování v Liberci, do slávistické sestavy se tehdy nevešel. Změna povětří mu prospěla, dostal se do skvělé formy, vyšlo mu „malé“ Euro, protlačil se do základní sestavy seniorské reprezentace a pevné místo má od minulé sezony i v Edenu. Není divu, že jeho cena jde poměrně rychle nahoru. Momentálně přesahuje podle portálu TransferMarkt hranici stovky milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud