11 českých mladíků v NHL. Kolik si letos vydělají Nosek, Jaškin nebo Frk?

Jaromír Jágr má už 45 let, Tomáš Plekanec je o deset let mladší, přes třicítku se přehoupli také Radim Vrbata, Aleš Hemský či Martin Hanzal. V zámoří ale „rostou“ jejich nástupci.

Bez názvu.jpg

Nejlepší smlouvu má z českých hokejistů Jakub Voráček. Hodně dobré peníze vydělává také Ondřej Palát či Martin Hanzal. A jaké smlouvy mají čeští mladíci, kterým není více než 25 let, a kteří pravidelně nastupují v NHL? Jména a výše platů 11 z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Martin Frk (Detroit)

Martin Frk Detroit.jpg

Věk: 24 let
Plat: 650 tis. dolarů

Čtyřiadvacetiletý forvard si loni odbyl premiéru v NHL, za Detroit ale nastoupil jen dvakrát. V létě si však vybojoval místo v týmu a na kontě má už 18 startů, ve kterých dal šest branek. Že by nový český kanonýr na scéně?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Ondřej Kaše (Anaheim)

Ondřej Kaše Anaheim.jpg

Věk: 22 let
Plat: 720 tis. dolarů

Loni debutoval v NHL, za Anaheim odehrál celkově 62 duelů a vybojoval si místo v týmu. Letos vinou zranění nastoupil jen k 12 zápasům, ve kterých dal pět branek a přidal tři nahrávky. Po letošní sezoně mu končí smlouva a určitě má na víc, než na 720 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Tomáš Nosek (Vegas)

Tomáš Nosek Vegas1.jpg

Věk: 25 let
Plat: 800 tis. dolarů

Před uplynulou sezonou podepsal dvouletý kontakt s Detroitem, za Red Wings ale odehrál jen 11 zápasů a v létě zamířil do Vegas. V týmu nováčka NHL nastupuje pravidelně a na kontě má pět bodů za dva góly a tři nahrávky. Dokonce se stal historicky prvním střelcem Vegas na domácím ledě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Lukáš Sedlák (Columbus)

Lukáš Sedlká Columbus.jpg

Věk: 24 let
Plat: 800 tis. dolarů

Loni si odbyl premiéru v NHL a odehrál celkově 64 zápasů za Columbus. V organizaci Blue Jackets byli s jeho službami spokojeni, a tak Lukáš Sedlák podepsal nový dvouletý kontrakt za 1,65 milionů dolarů. Letos však vinou zranění odehrál jen devět zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Jakub Vrána (Washington)

Jakub Vrána Washington 2.jpg

Věk: 21 let
Plat: 832,5 tis. dolarů

Jakub Vrána se konečně dočkal pořádné šance a letos je pevnou součástí Washingtonu. Za první tým Capitals odehrál 22 zápasů, ve kterých dal šest gólů a přidal čtyři nahrávky. To je na jednadvacetiletého útočníka velmi dobrá bilance.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Pavel Zacha (New Jersey)

Pavel Zacha NJ.jpg

Věk: 20 let
Plat: 925 tis. dolarů

Jednou by z něj měl být nový lídr New Jersey. V uplynulé sezoně odehrál 70 zápasů, ve kterých posbíral solidních 24 (8+16) kanadských bodů. Letos dal zatím dva góly a přidal tři nahrávky. Devils od něj asi čekali vyšší přínos…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Dmitrij Jaškin (St. Louis)

Dmitrij Jaškin 2.jpg

Věk: 24 let
Plat: 1 mil. dolarů

Útočník s ruskými kořeny načal svou šestou sezonu v zámoří. Celou dosavadní kariéru v NHL spojil se St. Louis, za které loni odehrál 51 zápasů. Letos zasáhl do 19 duelů, ve kterých posbíral šest (2+4) kanadských bodů. Vybojuje si po sezoně další kontrakt?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Radek Faksa (Dallas)

Radek Faksa 2.jpg

Věk: 23 let
Plat: 2 mil. dolarů

Třiadvacetiletý útočník loni odehrál první kompletní sezonu v NHL. Za Dallas nastoupil k 80 duelům, posbíral 33 kanadských bodů a vysloužil si novou tříletou smlouvu na 6,6 milionů dolarů. Letos z ní ukrojí dva miliony, v dalších letech vždy o 200 tisíc dolarů víc.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Tomáš Hertl (San Jose)

Tomáš Hertl San Jose 4.jpg

Věk: 24 let
Plat: 3,2 mil. dolarů

Měl skvěle nakročeno, jeho nadějně rozjetou kariéru ale brzdí zdravotní problémy. Zatímco v ročníku 2015/16 patřil k nejlepším hráčům San Jose, které dovedl až do finále NHL, loni zvládl odehrát jen 49 zápasů. Letos má na kontě 11 (3+8) kanadských bodů a ví, že hraje o budoucnost. Po sezoně mu totiž končí dvouletá smlouva na šest milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Petr Mrázek (Detroit)

P.jpeg

Věk: 25 let
Plat: 4,15 mil. dolarů

Loni se zdálo, že míří k arbitráži. Nakonec si ale plácl s Detroitem na dvouleté smlouvě za osm milionů dolarů. Red Wings z něj udělali novou jedničku, Petr Mrázek však o svůj post přišel a také letos je první volbou týmu zkušenější Jimmy Howard. Co se bude dít po sezoně?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

David Pastrňák (Boston)

David Pastrňák Boston 4.jpg

Věk: 21 let
Plat: 8 mil. dolarů

Suverénní král tohoto žebříčku. David Pastrňák nasázel v minulé sezoně 34 branek a stal se nejproduktivnějším Čechem v NHL. Po letních tahanicích se nakonec dohodl na nové smlouvě s Bostonem, který mu nabídl šestiletou smlouvu za 40 milionů dolarů. Letos z nich dostane osm milionů, polovina z toho je však podpisový bonus.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud