9. Brayden Yager (Kanada)  Osmnáctiletý Brayden Yager působí už třetím rokem v juniorské lize WHL a hájí barvy celku Moose Jaw Warriors. Šikovný centr patří mezi nejkreativnější hráče soutěže. V aktuální sezoně posbíral v 67 zápasech základní části 78 bodů za 28 branek a 50 asistencí, dalších 16 bodů přidal v deseti zápasech play-off. Podle předpokladu skautů by mohl jít v draftu NHL na řadu na konci první desítky. Profimedia.cz
 8. Eduard Šalé (Česká republika)  Kometa je pravidelným dodavatelem mladých talentů do draftů NHL a letos se ve výběru nejnadějnějších borců z celého světa opět objeví brněnský odchovanec. Aktuálně osmnáctiletý Eduard Šalé je pasován na jednoho z favoritů draftu a měl by se objevit v elitní desítce, kterou si rozeberou zámořské kluby nejdříve. Už v minulém ročníku se poprvé objevil v seniorské extralize – odehrál deset utkání a posbíral tři body za dva góly a nahrávku. V tom současném už byl plnoprávným členem sestavy. Nastoupil do 43 střetnutí v základní části a na kontě měl 14 bodů (7+7). Dalších šest utkání přidal v play-off. Profimedia.cz
 7. Andrew Cristall (Kanada)  Útočník Andrew Cristall patřil ke klíčovým hráčům kanadského výběru do 18 let na mistrovství světa ve Švýcarsku, které vyvrcholil včerejším finálovým zápasem. Hvězda týmu Kelowna Rockets v juniorské soutěži WHL si už dvě sezony drží průměr více než jednoho bodu na utkání. V současném ročníku posbíral v 54 zápasech 95 bodů za 39 branek a 56 nahrávek. Cristall je skvělý týmový hráč, výborný bruslař, který má nesmírně šikovné ruce a kreativní myšlení. Umí výborně číst hru. K naprosté dokonalosti mu snad chybí jen pár centimetrů navíc – měří 178 centimetrů. Profimedia.cz
 6. Will Smith (USA)  Má stejné jméno jako slavný americký herec, ale na rozdíl od něj to umí na bruslích s hokejkou a pukem. Osmnáctiletý Will Smith je jedním z velkých talentů z USA a dokázal to i na mistrovství světa hráčů do 18 let, kde patřil k nejlepším hráčům. Jeho ofenzivní schopnosti jsou ohromující, ale i když je v útočné třetině smrtelně nebezpečný, dokáže si perfektně plnit i defenzivní úkoly. Některé prognózy skautů ho pasují v draftu dokonce mezi elitní pětici, která půjde na řadu nejdříve. Silný, rychlý, přiměřeně agresivní a agilní týmový hráč má před sebou zřejmě zářivou budoucnost. Profimedia.cz
10
Fotogalerie

10 supertalentovaných mladých hokejistů, o které se strhne v letošním draftu NHL největší boj

Ještě stále probíhají bitvy o Stanley Cup, ale zájem hokejových fanoušků se už pomalu začíná upínat i k poslednímu červnovému víkendu, kdy se uskuteční draft NHL. Dražba nejtalentovanějších mladých hokejistů z celého světa bude opět zajímavou podívanou.

Stejně jako loni, také letos by tuzemský hokej mohl mít zástupce mezi mladou elitou v prvním kole draftu NHL. Už teď je poměrně jasno o elitní desítce hráčů, které si rozeberou kluby s přednostním právem volby. Všichni se v budoucnosti mohou stát nejzářivějšími hvězdami NHL. Jejich jména i důvody, proč jsou nejžádanějšími mladými hokejisty světa, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

10. Colby Barlow (Kanada)

Colby Barlow.jpg

Velká část skautů předpokládá, že kanadský forvard Colby Barlow nebude chybět v první kole draftu. A pokud se tam neprotlačí, tak by měl jít na řadu hned na začátku druhé desítky. Osmnáctiletý mladík nemá zatím příliš mnoho mezinárodních zkušeností. Ty první získával v minulých dnech na mistrovství světa hráčů do 18 let. Na klubové scéně působí v juniorské soutěži OHL v dresu klubu Owen Sound Attack a na dresu nocí kapitánské céčko. Je to rozený vůdce, výborný bruslař a střelec s talentem od hokejového pánaboha.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

9. Brayden Yager (Kanada)

Brayden Yager.jpg

Osmnáctiletý Brayden Yager působí už třetím rokem v juniorské lize WHL a hájí barvy celku Moose Jaw Warriors. Šikovný centr patří mezi nejkreativnější hráče soutěže. V aktuální sezoně posbíral v 67 zápasech základní části 78 bodů za 28 branek a 50 asistencí, dalších 16 bodů přidal v deseti zápasech play-off. Podle předpokladu skautů by mohl jít v draftu NHL na řadu na konci první desítky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

8. Eduard Šalé (Česká republika)

Eduard Šalé.jpg

Kometa je pravidelným dodavatelem mladých talentů do draftů NHL a letos se ve výběru nejnadějnějších borců z celého světa opět objeví brněnský odchovanec. Aktuálně osmnáctiletý Eduard Šalé je pasován na jednoho z favoritů draftu a měl by se objevit v elitní desítce, kterou si rozeberou zámořské kluby nejdříve.

Už v minulém ročníku se poprvé objevil v seniorské extralize – odehrál deset utkání a posbíral tři body za dva góly a nahrávku. V tom současném už byl plnoprávným členem sestavy. Nastoupil do 43 střetnutí v základní části a na kontě měl 14 bodů (7+7). Dalších šest utkání přidal v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

7. Andrew Cristall (Kanada)

Andrew Cristall1.jpg

Útočník Andrew Cristall patřil ke klíčovým hráčům kanadského výběru do 18 let na mistrovství světa ve Švýcarsku, které vyvrcholil včerejším finálovým zápasem. Hvězda týmu Kelowna Rockets v juniorské soutěži WHL si už dvě sezony drží průměr více než jednoho bodu na utkání. V současném ročníku posbíral v 54 zápasech 95 bodů za 39 branek a 56 nahrávek. Cristall je skvělý týmový hráč, výborný bruslař, který má nesmírně šikovné ruce a kreativní myšlení. Umí výborně číst hru. K naprosté dokonalosti mu snad chybí jen pár centimetrů navíc – měří 178 centimetrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

6. Will Smith (USA)

Will Smith.jpg

Má stejné jméno jako slavný americký herec, ale na rozdíl od něj to umí na bruslích s hokejkou a pukem. Osmnáctiletý Will Smith je jedním z velkých talentů z USA a dokázal to i na mistrovství světa hráčů do 18 let, kde patřil k nejlepším hráčům. Jeho ofenzivní schopnosti jsou ohromující, ale i když je v útočné třetině smrtelně nebezpečný, dokáže si perfektně plnit i defenzivní úkoly. Některé prognózy skautů ho pasují v draftu dokonce mezi elitní pětici, která půjde na řadu nejdříve. Silný, rychlý, přiměřeně agresivní a agilní týmový hráč má před sebou zřejmě zářivou budoucnost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

5. Zach Benson (Kanada)

Zach Benson.jpg

Třetím rokem válí útočník Zach Benson v juniorské lize WHL v dresu celku Winnipeg Ice a s každou sezonou je lepší. V té minulé posbíral 63 bodů (25+38) v 58 zápasech, v současném ročníku je ale k nezastavení – po 60 střetnutích základní části měl na kontě 98 bodů za 36 branek a 62 asistencí.

Jeho obrovskou předností je čtení hry. Dokáže perfektně předvídat, kam se bude situace na hřišti ubírat a vždycky je o krůček před protivníkem. Je rychlý, umí to na vhazování a tvrdě pracuje pro mužstvo. I když měří „jen“ 178 centimetrů, chtěl by ho mít v týmu zřejmě každý trenér v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

4. Leo Carlsson (Švédsko)

Leo Carlsson.jpg

Útočník Leo Carlsson je odchovancem Färjestadu, odkud se v roce 2018 přesunul do klubu Örebro, v jehož dresu už odehrál dvě sezony v nejvyšší soutěži dospělých. Na to, že mu v prosinci bylo 18 let, to je slušná vizitka kvality a talentu. Urostlý forvard získal letos ocenění pro nejlepšího švédského juniora a zároveň byl nejproduktivnějším hráčem do 20 v tamní elitní lize, když ve 44 zápasech posbíral 25 bodů (10+15). Jeho silnou zbraní je rychlost a kreativní myšlení. Díky fyzickým dispozicím je silný a jen tak někdo ho neodstaví od puku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

3. Matvej Mičkov (Rusko)

Matvej MIčkov.jpg

To by bylo, aby se v elitní desítce draftu neobjevil zástupce ruské hokejové školy. Letos jím bude útočník Matvej Mičkov. Šikovný mladík si už v 17 letech odbyl premiéru v KHL a v aktuálním ročníku zvládl v této soutěži v dresech Petrochradu a Soči 30 utkání, ve kterých se blýskl devíti góly a 11 nahrávkami. Mičkov je jedním z nejvýraznějších ruských talentů posledních několika let. Je to excelentní bruslař, má nesmírně šikovné ruce a dokonalou střelu zápěstím, umí skvěle číst hru a když do toho šlápne, málokdo mu dokáže stačit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

2. Adam Fantilli (Kanada)

Adam Fantilli.jpg

Osmnáctiletý Adam Fantilli hrál letos na mistrovství světa hráčů do 20 let a šesti body ve čtyřech zápasech pomohl výběru javorového listu ke zlatým medailím. Rodák z Toronta hraje v juniorské lize NCAA, v níž hájí barvy univerzitního klubu Michiganu a sezona 2022/23 se mu nesmírně povedla. V 36 zápasech dal 30 branek a k nim přidal 25 asistencí. Získal ocenění pro nejlepšího nováčka roku a zároveň pro nejlepšího hráče soutěže.

Fantilli má hodně šikovné ruce a vynikající střelu. Je rychlý, má výborné hokejové myšlení a nebojí se hry do těla. Bylo by překvapením, kdyby šel v letošním draftu na řadu později než jako druhý v celkovém pořadí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

1. Connor Bedard (Kanada)

Connor Bedard.jpg

Měl by to letos být kanadský draft NHL. Podle předpovědí odborníků by v elitní desítce měla být většina hokejistů ze země javorového listu a jedničkou výběru centr Connor Bedard.

Momentálně sedmnáctiletý borec oslaví 18. narozeniny nedlouho před draftem, ale nikdo nepochybuje, že právě on se stane první volbou a připadne Anaheimu.

Bedard je podle expertů generačním talentem. Má za sebou tři sezony v juniorské lize WHL a pokaždé se v nich dostal v průměru na více než jeden bod na zápas. Ročník 2022/23 mu však vyšel úplně fantasticky – v 57 utkáních si zapsal do statistik 143 bodů za 71 branek a 72 nahrávek. Dalších 20 bodů posbíral v sedmi zápasech play-off.

Jeho schopnosti v práci s holí jsou excelentní, bezkonkurenční je také ve čtení hry a kreativním myšlení a přesnosti střelby. Výborně bruslí, je rychlý a není to individualista, nýbrž pracuje pro mužstvo, a to i v obranné činnosti.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud