10 „rychlostřelců“ z italské ligy. Komu stačí na gól nejméně minut na hřišti?

V každé fotbalové soutěži jsou nejvíc oslavovanými hráči útočníci, kteří dávají góly. Jedna věc je ale počet nastřílených branek, druhou je čas potřebný k tomu, aby hráč za záda brankářů míč dostal.

Italská Serie A ještě nedospěla ani do poloviny aktuálního ročníku, ale už je téměř jisté, že si to o titul rozdá dvojice Juventus Turín a AS Řím, která má po 17 odehraných kolech před svými pronásledovateli slušný náskok. Zajímavý však bude boj o korunu krále střelců současné sezony. Zatím k ní má nejblíže argentinský útočník Juventusu Turín Carlos Tevez, který nastřílel 11 branek.

Pojďme se ale na střeleckou tabulku podívat z trochu jiného úhlu. Poskládali jsme žebříček nikoli podle počtu vstřelených gólů, nýbrž podle toho, kolik minut v aktuální sezoně potřebovali hráči na vstřelení jedné branky. Aby to bylo spravedlivé, zahrnuli jsme do statistik jen fotbalisty, kteří skórovali minimálně čtyřikrát. Jak to dopadlo, prozrazují následující kapitoly.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Top videa

Zeď Kacetl: podívejte se na zákroky třineckého fantoma, který deptal Spartu

Nejčtenější články

Extraliga přijde o kvalitní brankáře. 4 muži v maskách, kteří mohou odejít do zahraničí

Extraliga přijde o kvalitní brankáře. 4 muži v maskách, kteří mohou odejít d…

Český hokej v posledních letech bojuje s různými problémy. U koho je ale moc řešit nemusí, to jsou brankáři.

23.  3.  2023 | |1 N/A
Petr Sobol
Česká hokejová extraligaBrankářiHokej
Frajeři! 5 hokejistů, kteří v jednom utkání nejvyšší české soutěže zaznamenali 7 bodů

Frajeři! 5 hokejistů, kteří v jednom utkání nejvyšší české soutěže zaznamena…

Branko Radivojevič si v sezoně 2015/16 chvíli užíval vyrovnání extraligového rekordu v počtu získaných kanadských bodů v jednom zápase. Původně jich liberecký útočník měl sedm, nakonec mu zůstalo ale „pouze“ šest. Několik hráčů ale magickou sedmičku ve statistikách utkání má zapsanou.

4.  3.  2023 | |2 N/A
Drahomír KvasničkaPetr Sobol
StatistikyČeská hokejová extraligaHokej
Toto je „nový” Zlín. 5 hráčů, kteří Berany mohou vrátit zpátky do extraligy

Toto je „nový” Zlín. 5 hráčů, kteří Berany mohou vrátit zpátky do extraligy

Sezonu začali bídně, dlouho se trápili. Zlín se ale zvedl a už je v semifinále hokejové Chance ligy.

14.  3.  2023 | |3 N/A
Petr Sobol
PSG ZlínHokej

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com