10 posil Sparty, které stály balík. Letenští za ně zaplatili čtvrt miliardy korun

Když Sparta loni koupila za více než 70 milionů korun Václava Kadlece, kdekdo si klepal na čelo. Letošní rok ale pražský klub utrácel znovu. A daleko více…

Sparta přivedla italského kouče Andreu Stramaccioniho, který do svého kádru získal už deset cizinců. Účet pro majitele letenského klubu byl mastný – 250 milionů korun. Kdo byl nejdražší a kdo přišel zadarmo? To zjistíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Vukadin Vukadinovič – 16 mil. Kč

Vukadin Vukadinovič Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

V zimě o něj velmi stále Slavia, šestadvacetiletý Vukadin Vukadinovič chtěl jít do Edenu, z přestupu ale sešlo a rychlonohý krajní záložník ze Srbska zůstal ve Zlíně. V létě se už dočkal a skutečně odešel do Prahy. Ne však do Slavie, ale do Sparty, která za něj dala 16 milionů korun.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Eldar Čivič – 21 mil. Kč

Eldar Čivič Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Bosenský krajní obránce přišel už v 16 letech do Slovácka a před třemi lety se poprvé dostal do ligového áčka. V létě změnil dres a přestoupil na Letnou, která za něj neváhala zaplatit 21 milionů korun.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 9

Srdjan Plavšič – 26,2 mil. Kč

Srđan Plavšič.jpg

V červnu si zahrál se srbskou reprezentací na mistrovství Evropy jednadvacítek a krátce na to přestoupil z týmu CZ Bělehrad do Sparty. Na Letné se zatím jeví velmi dobře a zdá se, že vysoká investice do jednadvacetiletého ofenzivního záložníka se Spartě vyplatí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Lukáš Štětina – 26,3 mil. Kč

Lukáš Štětina Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý slovenský reprezentant přerostl pražskou Duklu a bylo jasné, že v létě z Julisky odejde. Zájem měly všechny přední české kluby, Lukáš Štětina ale nakonec odešel na Letnou. I proto, že za něj Sparta zaplatila více než 26 milionů korun.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Georges Mandjeck – 34 mil. Kč

Georges Mandjeck.jpg

Sparta musela po zranění Lukáše Váchy zpevnit střed zálohy, a i proto přivedla Georgese Mandjecka. Osmadvacetiletý středopolař z Kamerunu získal v zimě zlato na africkém šampionátu, do Prahy přišel z Met. Ty za něj získaly 34 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Semih Kaya – 52 mil. Kč

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Posila do obrany Semih Kaya dorazil z Galatasaraye, ve kterém se dříve setkal i s Tomášem Ujfalušim. Šestadvacetiletý člen širšího kádru turecké reprezentace přišel do Sparty za 52 milionů korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Tal Ben Chaim – 76 mil. Kč

Tal ben Haim 2.jpg

Nejdražší ligová posila v historii, sedmadvacetiletý Tal Ben Chaim trhl i loňský rekord Václava Kadlece. Izraelský ofenzivní záložník přišel z Maccabi Tel Aviv, na Letnou ale dorazil zraněný. Sparta si od něj hodně slibuje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Martin Dúbravka, Marc Janko a Rio Mavuba – zadarmo

Peníze fotbal ČR.jpg

Sparta získala ještě další tři posily, které přišly zadarmo a klub investoval „jen“ do podpisových bonusů. Z Liberce dorazil slovenský reprezentační gólman Martin Dúbravka (28 let), z Basileje obávaný rakouský kanonýr Marc Janko (34) a dosud poslední akvizicí je zkušený středopolař a bývalý francouzský reprezentant Rio Mavuba (33), který naposledy působil v Lille.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud