10 nejzajímavějších letních přestupů, které se udály mezi kluby Fortuna ligy

Dnes startuje nový ročník Fortuna ligy. Přestupy podobné těm loňským se sice neodehrály, i tak ale došlo k několika zajímavým transferům mezi tuzemskými kluby.

Bez názvu.jpg

Největším přestupem letošního léta byl příchod Alexandra Baluty do Edenu, který se stal nejdražší posilou v historii Slavie. Elitní ligové celky však lovily také u konkurence. Deset nejzajímavějších letních přestupů mezi ligovými kluby najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Milan Heča (Slovácko – Sparta)

Milan Heča Sparta.jpg

Sedmadvacetiletý Milan Heča je považován za jednoho z nejlepších brankářů ligy. Slovácko mu však bylo už malé, a tak se posunul o kus dál. Z Moravy se přesunul do Prahy a stal se novou posilou Sparty. Zatím bude plnit roli dvojky za Florinem Nitou.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 11

Pavel Bucha (Slavia – Plzeň)

Pavel Bucha 2 Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Měl být budoucností Slavie, v Edenu na něm chtěli stavět, jenže mladý záložník neakceptoval nabídku nové smlouvy, nepodepsal nový kontrakt, dal výpověď a odešel zadarmo do Plzně. Na jaře si odbyl debut v nejvyšší soutěži, kolik prostoru dostane na západě Čech?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 11

Jaroslav Zelený (Jablonec – Slavia)

Jaroslav Zelený Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Bývalý hráč Karviné se po přestupu do Jablonce vypracoval v jednoho z nejlepších krajních obránců soutěže. Stála o něj Plzeň, ještě více ho ale chtěla Slavia, kam také zamířil. Nalevo bude velkou konkurencí Jana Bořila.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 11

Daniel Holzer (Sparta – Baník)

Daniel Holzer Zlín.jpg

Když Daniel Holzer před dvěma lety přestupoval z Baníku do Sparty, stál údajně deset milionů korun. Na Letné se však příliš neprosadil, loňskou sezonu hostoval ve Zlíně a teď se vrátil do Ostravy – za vyšší částku, než za kterou docházel. Dvaadvacetiletý levý obránce nebo záložník, který byl dříve v Baníku kapitánem, by měl najít místo v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 11

Benjamin Tetteh (Bohemians 1905 – Sparta)

Benjamin Teteh Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Mohl by být „nový“ Bony, údajně je ještě lepší. Benjamin Tetteh zaujal svými výkony v dresu Bohemians 1905, zářil v zápase s Plzní, a v létě odešel do Sparty. Mohl by začít v základu, musí však přidat na produktivitě.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 11

Ubong Ekpai (Zlín – Plzeň)

Ubong Ekpai Plzeň Martin Polívka MAFRA Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý Ubong Ekpai loni navázal na povedenou sezonu v Liberci a v dresu Zlína se uvedl sedmi brankami a čtyřmi asistencemi. Spekulovalo se o jeho přesunu do Slavie, ofenzivně laděný záložník z Nigérie ale odešel do kádru mistrovské Viktorky. Blíže základní sestavě je však Milan Petržela.

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 8 / 11

Václav Pilař (Plzeň – Olomouc)

Václav Pilař 2.jpg

Bývalá hvězda české reprezentace odchází z Plzně. Václav Pilař doplatil na časté zdravotní problémy a na západě Čech končí. Jarní hostování v Liberci mu moc nevyšlo, teď je před ním nová výzva – jak si povede coby čerstvá posila Olomouce?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 11

Uroš Radakovič (Olomouc – Sparta)

Uroš Radakovič Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Olomouc vybojovala čtvrté místo a zdálo se, že nastane rozprodej hanáckého celku. Z opor ale nakonec odešel jen Uroš Radakovič, který přestoupil za 15 milionů korun do Sparty. Srbský bek by měl vytvořit stoperskou dvojici s Lukášem Štětinou, Semih Kaya tak nejspíš zůstane jen mezi náhradníky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 10 / 11

Dávis Ikaunieks (Jihlava - Jablonec)

Davis Ikaunieks 2.jpg

V loňské sezoně dal deset branek, přidal šest asistencí a stal se nejlepším cizincem ligy. Ani to ale Jihlavě nestačilo k záchraně. Okolo lotyšského reprezentanta kroužily kluby z Prahy, spekulovalo se také o přestupu do Plzně, on si ale vybral Jablonec.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 11 / 11

Vladimír Coufal (Liberec – Slavia)

Vladimír Coufal Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

O libereckého kapitána se přetahovala Sparta se Slavií. Na začátku to vypadalo, že reprezentační obránce odejde na Letnou, nakonec ale zakotvil v Edenu. A ve Slavii jsou s jeho výkony zatím nadmíru spokojeni.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud