10 nejproduktivnějších Čechů v této sezoně. Kdo vládne po World Cupu?

Česká hokejová reprezentace vstupuje do nové sezony Euro Hockey Tour. Na Karjala Cupu se začne tvořit kostra výběru, který se představí v květnu na mistrovství světa. Jeden z vrcholů sezony je už ale za námi.

Reprezentační akce budou objíždět hráči působící v Evropě. Až na mistrovství světa dorazí i některé posily ze zámoří, které startovaly i na zářijovém Světovém poháru.

Česká reprezentace sehrála v letošní sezoně šest zápasů. Komu se v nich nejvíc dařilo? Podívejte se, jak vypadá kanadské bodování národního týmu po World Cupu ještě předtím, než odstartuje turnaj Karjaly. Jména desíti nejproduktivnějších hráčů Jandačovy družiny najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

10. Michael Frolík – 2 body

Michael Frolík Calgary.jpg

Úvod zámořské sezony mu sedl na jedničku, v 11 zápasech dal už pět gólů a paří k nejproduktivnějším Čechům v NHL. V reprezentaci se mu ale tolik nevedlo a připsal si jen dvě nahrávky, jednu v přípravě s Ruskem a druhou v duelu s USA.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

9. Vladimír Sobotka – 2 body

Vladimír Sobotka ČR.jpg

Vladimír Sobotka si, stejně jako Frolík, připsal dva body za dvě nahrávky. Ovšem na rozdíl od něj odehrál vinou zranění jen čtyři zápasy. Poprvé asistoval u úvodní branky Michala Kempného v duelu s Ruskem, druhou nahrávku přidal u vyrovnávací trefy Martina Hanzala s týmem Evropy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

8. Jakub Voráček – 2 body

Jakub Voráček Phil 3.jpg

Čekalo se od něj, že bude bořit obrany soupeřů, že bude tankem, který potáhne českou ofenzivu. Snaha mu nešla upřít, ale očekávání byla větší. Jakub Voráček, který válí v nové sezoně NHL, zaznamenal jen dva body za branku a asistenci. Svůj jediný gól zaznamenal proti výběru Evropy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

7. Roman Polák – 3 body

Roman Polák Toronto.jpg

Druhý nejproduktivnější bek českého týmu. Roman Polák vnesl do české defenzivy nejen tvrdost, ale také tři body. Jednu z nahrávek si připsal u čtvrté trefy do sítě USA.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

6. Michal Kempný – 3 body

Michal Kempný ČR.jpg

Snášela se na něj kritiky, chyboval proti Kanadě, zavinil rozhodující branku od výběru Evropy, přesto dostával hodně prostoru a byl velmi aktivní. V úvodní přípravě s Ruskem otevřel přesnou ranou skóre, pak si připsal ještě dvě asistence. Oba však v přípravě, na Světovém poháru se už bodově neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

5. Martin Hanzal – 3 body

Martin Hanzal.jpg

Houževnatý útočník z Arizony patřil k nejlepším českým hráčům. A díky dvěma gólům taky k nejlepším střelcům. Poprvé se prosadil v přípravě v Rusku, kde snižoval na 2:3. Podruhé srovnal na 2:2 v zápase s Evropou. Češi však oba zápasy prohráli.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

4. Tomáš Plekanec – 3 body

Tomáš Plekanec 2.jpg

Jako správný kapitán se rval do poslední chvíle, nicméně ani jemu World Cup příliš nevyšel. Po vydařené přípravě to bylo zklamání. Tomáš Plekanec totiž skóroval v obou duelech s Ruskem a prosadil se i proti týmu Severní Ameriky. Jenže pak už nebodoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

3. Ondřej Palát – 4 body

Ondřej Palát.jpg

Měl patřit k tahounům týmu a v přípravě se zdálo, že je na tuto roli připraven. V obou duelech s Ruskem si připsal po jedné asistenci, proti týmu USA dal gól a měl přihrávku, jenže na Světovém poháru nebyl zdaleka tak výrazný a další bod už nepřidal…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

2. Milan Michálek – 4 body

Milan Michálek Toronto.jpg

Do týmu se dostal dodatečně, pro řadu lidí to bylo překvapení, Milan Michálek ale na turnaji ukázal, že je ve výběru právem. Měl podíl u prvního gólu v Rusku, připravil první gól v duelu s Evropou a parádně zvládl duel s USA, ve kterém se trefil a přidal ještě jednu nahrávku. Ani to mu ale nepomohlo a na začátku sezony byl poslán z Toronta na farmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

1. Aleš Hemský – 6 bodů

Aleš Hemský Dallas 2.jpg

Nejproduktivnější český hráč v úvodu sezony. Aleš Hemský si připsal v přípravě tři nahrávky a v nájezdech rozhodl o výhře nad Ruskem. Na Světovém poháru přidal další dvě asistence, v duelu s Evropou nahrával u Hanzalovy trefy a proti USA připravil poslední gól pro Michálka. Z turnaje si ale „přivezl“ zranění, musel na operaci a letošní sezona pro něj nejspíš skončila.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud