10 nejlepších cizinců v letošním ročníku HET ligy. Králem byl Ikaunieks

Nejlepším hráčem letošního ročníku HET ligy byl vyhlášen Jan Kopic z mistrovské Plzně. Hodně vidět ale byli i cizinci. O některé z nich je teď zájem na přestupovém trhu.

Bez názvu1.jpg

Sparta v létě mohutně investovala a přivedla několik zvučných jmen. Marc Janko, Jonathan Biabiany ani Semih Kaya se však mezi nejlepší cizince ročníku nedostali. Jména deseti nejlepších zahraničních ligových hráčů uplynulé sezony najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Srdjan Plavšič (Srbsko, Sparta)

Srdjan Plavšič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Rychlonohý srbský záložník se stal jednou z letních posil Sparty, v úvodu angažmá ale moc prostoru nedostával. O svých kvalitách přesvědčil na jaře, vybojoval si místo v sestavě a byl jedním z nejlepších hráčů rudého týmu. Do statistik si připsal i dva góly.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 11

Benjamin Tetteh (Ghana, Bohemians 1905)

Benjamin Tetteh 2.jpg

Jeden z nejtalentovanějších ligových útočníků má našlápnuto ke skvělé kariéře. Náramně mu vyšel zápas s Plzní, v sezoně dal dvě branky a je připraven udělat další krok. Z Bohemians 1905 by měl přestoupit na Letnou.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 11

Uroš Radakovič (Srbsko, Olomouc)

Uroš Radakovič Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý srbský obránce přišel do Olomouce už v roce 2015. Letos byl jedním z klíčových hráčů Hanáku a ani jednou nechyběl v základní sestavě. Nyní okolo něj krouží elitní ligové kluby.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 11

Ubong Ekpai (Nigérie, Zlín)

Ubong Ekpai.jpg

Zlínu letošní sezona vůbec nevyšla. Ambiciózní klub, který si zahrál Evropskou ligu, se na domácí půdě rval až do samého závěru o záchranu, a tak se dají čekat velké změny. Jedna z nich se už odehrála a Ubong Ekpai, jenž působil i v Liberci, se stal hráčem Plzně. V letošním ročníku dal sedm branek a přidal čtyři asistence.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 11

Michael Ngadeu (Kamerun, Slavia)

Michael Ngadeu.jpg

Loni byl jedním z klíčových mužů na cestě za slávistickým titulem a také letos byl velmi platným článkem sešívané družiny. Při zranění Simona Deliho se vrátil do stoperské dvojice a dokázal, že mu tento post sedí. V Edenu s ním počítají, okolo kamerunského reprezentanta však krouží zájemce ze Saudské Arábie.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 11

Vladimir Jovovič (Srbsko, Jablonec)

Vladimír Jovovič.jpg

Jablonec zažil parádní jaro, v tabulce vybojoval třetí místo a postoupil do Evropské ligy. Důležitou postavou Baumitu byl Vladimir Jovovič, který svou premiérovou ligovou sezonu ozdobil sedmi góly a pěti nahrávkami. Jablonec bude mít co dělat, aby třiadvacetiletého srbského záložníka udržel ve svých řadách.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 11

Patrik Hrošovský (Slovensko, Plzeň)

Patrik Hrošovský 3.jpg

Plzeň získala pátý ligový titul, pod který je výrazně podepsán Patrik Hrošovský. Šestadvacetiletý slovenský reprezentant sice nepatří k nejproduktivnějším hráčům ligy, letos se trefil dvakrát a přidal dvě nahrávky, jeho pozice ve středu záložní řady je ale nezastupitelná. V letošním ročníku vynechal jen dva zápasy.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 11

Nicolae Stanciu (Rumunsko, Sparta)

Nicolae Stanciu SParta Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Do ligy přišel teprve v zimě, Sparta za něj zaplatila necelých sto milionů korun a Nicolae Stanciu se stal nejdražší posilou v historii soutěže. Zatímco řada jeho předchůdců na Letné pohořela, bývalý záložník Anderlechtu zářil. Ve 14 zápasech dal šest branek a přidal dvě asistence.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 10 / 11

Miroslav Stoch (Slovensko, Slavie)

Miroslav Stoch Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Podzim ho nezastihl v ideální formě, Miroslav Stoch dřel, nebyl ale příliš produktivní. Na jaře se to však změnilo a slovenský ofenzivní záložník zářil. Sezonu ukončil se čtyřmi góly, stejným počtem přihrávek a vizitkou jednoho z nejlepších fotbalistů celé soutěže.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 11 / 11

Dávis Ikaunieks (Lotyšsko, Jihlava)

Davis Ikaunieks 2.jpg

Nejlepším cizincem soutěže byl vyhlášen Dávis Ikaunieks z Jihlavy. Vysočina sice sestupuje, lotyšský reprezentant by se ale neměl o svou budoucnost bát. Čtyřiadvacetiletý forvard letos dal deset branek, připsal si sedm asistencí a stal se pátým nejproduktivnějším hráčem ligy. Nyní okolo něj krouží elitní týmy soutěže.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud