10 dlouhých let mezi dvěma tituly. Jen tito 4 šampioni byli u obou extraligových triumfů Zlína

Zahrál si v NHL, působil v Rusku, získal tituly mistra světa, hokejem si vydělal spoustu peněz, přesto mu až do roku 2014 „něco“ chybělo. Petr Čajánek marně čekal na zisk extraligového titulu. Před osmi lety se dočkal, poprvé a naposled v kariéře. Někteří jeho tehdejší spoluhráči ale slavili se Zlínem už o deset let dříve.

Zlínští hokejisté po minulé sezoně opustili po 42 letech nejvyšší soutěž. V historii samostatné české extraligy si šestkrát zahráli ve finále o mistrovský titul. Jen dvakrát ale nenašli přemožitele a vystoupali až na absolutní vrchol. Ševci byli v souboji o zlato lepším celkem v letech 2004 a 2014. U obou titulů, jež dělilo dlouhých deset let, byli čtyři hráči, kteří patřili pokaždé ke klíčovým personám týmu. O koho se jedná? To zjistíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jaroslav Balaštík

Jaroslav Balaštík.jpg

Bývalý útočník Columbusu a někdejší český reprezentant Jaroslav Balaštík se stal třikrát nejlepším extraligovým kanonýrem. V sezoně 2013/14 zaznamenal v základní části 31 (20+11) kanadských bodů a dalších 9 (4+5) v play-off.

O deset let dříve byl ještě produktivnější. Tehdy nasázel v 51 utkání základní části 29 gólů a ve vyřazovacích bojích posbíral v 17 střetnutích 18 bodů (9+9). Jeho souhra s centrem Petrem Leškou byla pro soupeře pokaždé obrovskou hrozbou a jedním z důvodů, proč se Zlín ocitl dvakrát na absolutním vrcholu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Petr Leška

Petr Leška.jpg

Mazaný centr Petr Leška se před sezonou 2003/04 vrátil po roční anabázi v Praze ze Sparty do Zlína a hned dovedl „ševce“ k titulu. Od té doby už klub z Baťova města neopustil a o deset sezon později se dočkal mistrovské trofeje znovu. Leška patřil dlouhá léta mezi nejlepší hráče týmu i celé extraligy a na zisku zlínských titulů měl v obou případech obrovský podíl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Radim Tesařík

Radim Tesařík.jpg

Finále v roce 2014 sledoval obránce Radim Tesařík kvůli zranění jen v civilu. Měl ale důležitý podíl na postupu Zlína mezi nejlepší. Rodák ze Vsetína byl tehdy už na sklonku kariéry a předával cenné zkušenosti mladším. V základní části tehdy zvládl odehrát 42 střetnutí a posbírat 13 bodů (5+8). O deset let dříve, kdy patřil mezi nejlepší zadáky v extralize, nebyl o mnoho produktivnější. Jeho síla ale vždycky vězela především v poctivé defenzivní práci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Ondřej Veselý

Ondřej Veselý.jpg

Ondřej Veselý v rozhodujícím finálovém duelu proti brněnské Kometě v roce 2014 nehrál kvůli disciplinárnímu trestu, Zlín si však poradil i bez něho. Na tehdejším titulu měl ale obrovský podíl. K 30 (14+16) bodům ze základní části přidal v play-off osm branek, pět asistencí a navázal tak na deset let starou sezonu, ve které rovněž patřil mezi klíčové hráče týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud