Dominik Simon (Pittsburgh Penguins) – 750 tisíc dolarů.  Dominik Simon se konečně natrvalo prosadil do sestavy Pittsburghu, za který odehrál 71 zápasů v základní části a další čtyři v play-off. Celkově v nich posbíral 29 kanadských bodů a nyní se chystá na druhý světový šampionát. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Vrána (Washington Capitals) – 832,5 tisíc dolarů.  Mladý útočník má za sebou další povedenou sezonu. Loni s Capitals získal Stanley Cup a letos si připsal 47 (24+23) kanadských bodů. Končí mu tříletý nováčkovský kontrakt, přesto přijel na světový šampionát. Jak bude vypadat jeho nová smlouva? Foto: Profimedia.cz
 Filip Chytil (New York Rangers) – 925 tisíc dolarů.  Devatenáctiletý útočník debutoval v NHL loni, kdy odehrál devět zápasů. Letos v dresu New Yorku Rangers přidal dalších 75 startů, ale taky 11 branek a 12 asistencí. Nebral přitom ani milion dolarů. Foto: Profimedia.cz
 Dmitrij Jaškin (Washington Capitals) – 1,1 milionů dolarů.  Houževnatý útočník před rokem poprvé opustil St. Louis a zamířil do Washingtonu, který převzal jeho kontrakt na 1,1 milionů dolarů. V sezoně však zasáhl jen do 37 zápasů, ve kterých dal dva góly a přidal šest nahrávek. Co s ním bude dál? Foto: Profimedia.cz
10
Fotogalerie

10 českých posil z NHL na mistrovství světa. Podívejte se, kolik si letos vydělali Voráček a spol.

Kouč Miloš Říha má v kádru pro mistrovství světa deset hráčů, kteří letos okusili slavnou NHL. A v té, jak je dobře známo, se dají vydělat královské peníze.

Šest z deseti českých posil si letos v NHL vydělalo přes milion dolarů. Kdo si přišel na jaké peníze? A kolik braly další české zámořské posily? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 11

Filip Hronek (Detroit Red Wings) – 742,5 tisíc dolarů

Filip Hronek Detroit 3.jpg

Loni si odbyl premiéru v reprezentaci na mistrovství světa a letos debutoval také v NHL. Jednadvacetiletý Filip Hronek odehrál 46 zápasů za Detroit a připsal si v nich 23 (5+18) kanadských bodů. Za málo peněž předvedl hodně kvalitní muziky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Dominik Simon (Pittsburgh Penguins) – 750 tisíc dolarů

Dominik Simon Pittsburgh 2.jpg

Dominik Simon se konečně natrvalo prosadil do sestavy Pittsburghu, za který odehrál 71 zápasů v základní části a další čtyři v play-off. Celkově v nich posbíral 29 kanadských bodů a nyní se chystá na druhý světový šampionát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Jakub Vrána (Washington Capitals) – 832,5 tisíc dolarů

Jakub Vrána Washington 2.jpg

Mladý útočník má za sebou další povedenou sezonu. Loni s Capitals získal Stanley Cup a letos si připsal 47 (24+23) kanadských bodů. Končí mu tříletý nováčkovský kontrakt, přesto přijel na světový šampionát. Jak bude vypadat jeho nová smlouva?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Filip Chytil (New York Rangers) – 925 tisíc dolarů

Filip Chytil NYR2.jpg

Devatenáctiletý útočník debutoval v NHL loni, kdy odehrál devět zápasů. Letos v dresu New Yorku Rangers přidal dalších 75 startů, ale taky 11 branek a 12 asistencí. Nebral přitom ani milion dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Dmitrij Jaškin (Washington Capitals) – 1,1 milionů dolarů

Dmitrij Jaškin Washington.jpg

Houževnatý útočník před rokem poprvé opustil St. Louis a zamířil do Washingtonu, který převzal jeho kontrakt na 1,1 milionů dolarů. V sezoně však zasáhl jen do 37 zápasů, ve kterých dal dva góly a přidal šest nahrávek. Co s ním bude dál?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Jan Rutta (Tampa Bay Lightning) – 2,25 milionů dolarů

Jan Rutta Tampa.jpg

Sezonu začal v Chicagu, kde odehrál velmi dobrý ročník 2017/18. Blackhawks jej ale poslali na farmu a Jan Rutta později zamířil do Tampy Bay. V kádru Blesků zase ožil, oslavil výhru v základní části, jenže taky zažil brzký konec v play-off. V letošní sezoně bral 2,25 milionů dolarů, na tu příští podepsal kontrakt na 1,3 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Radko Gudas (Philadelphia Flyers) – 3,4 milionů dolarů

Radko Gudas Phil 2.jpg

Důrazný bek míří na svůj třetí světový šampionát v řadě. V kádru Flyers má pevnou pozici, která mu letos zaručila příjem ve výši 3,4 milionů dolarů. Ve Philadelphii má smlouvu ještě na rok.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Michael Frolík (Calgary Flames) – 4 miliony dolarů

Michael Frolík Calgary.jpg

Jeho budoucnost v Calgary je nejistá. Vedení Flames jej letos několikrát poslalo mimo sestavu a není jisté, zda bude v kanadské organizaci pokračovat. Bodově však odehrál dobrou sezonu a v 65 zápasech dal 16 branek, ke kterým přidal 18 asistencí. Letos si přišel na čtyři miliony dolarů, smlouvu s Calgary má ještě na rok.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning) – 6,855 milionů dolarů

Ondřej Palát.jpg

V osmadvaceti letech ho čeká premiéra na mistrovství světa. V NHL je ale stálicí a oporou Tampy Bay. Před dvěma lety podepsal pětiletý kontrakt na 26,5 milionů dolar, z něhož letos ukrojil největší část.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) – 9,25 milionů dolarů

Jakub Voráček Phil 6.jpg

Bourák z Philadelphie je stále jedním z nejlépe placených útočníků celé NHL. Smlouvu má podepsanou až do roku 2024, o svou budoucnost se tedy nemusí bát. Loni si vydělal deset milionů dolarů, letos pak o 750 tisíc dolarů méně.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud