10 Čechů, kteří nejedou na Karjala Cup, ale letos je s nimi třeba počítat

První podnik letošní Euro Hockey Tour je za dveřmi. Už tento týden se odehraje Karjala Cup, na který vyrazí poměrně mladý český tým. Čas zkušených borců, s nimiž se počítá i na květnový světový šampionát, teprve přijde...

Bez názvu.jpg

Nominace kouče Josefa Jandače na turnaj Karjaly? V týmu je Dominik Furch, Jakub Jeřábek, Radim Šimek či Jan Kovář, nominace se dočkali i někteří nováčci, několik zkušených hráčů ale v týmu chybí. Sezona bude ještě dlouhá, není třeba je testovat už teď, šanci ale určitě dostanou a většina z nich by se měla objevit i na mistrovství světa. Jména desíti zkušených opor, s nimiž Jandač musí kalkulovat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Michal Birner

Michal Birner.jpg

Český tým zasáhla před Světovým pohárem rozsáhlá marodka, díky které se dostalo i na náhradníky. Jedním ze šťastlivců byl i Michal Birner, který v Torontu rozhodně nepropadl. Zato v Čeljabinsku, do kterého zamířil po výtečné sezoně v Liberci, se mu zatím nedaří a ve 12 zápasech si připsal jediný kanadský bod za asistenci.

Trenéři však mají v paměti jeho výborné výkony z mistrovství světa, na kterém byl se čtyřmi góly a třemi nahrávkami jedním z tahounů týmu. Tím by mohl být i ve Francii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Roman Červenka

Roman Červenka Plekanec.jpg

Jeho nominace na World Cup vyvolala poměrně velkou vlnu kritiky. Nakonec oprávněně, Roman Červenka se příliš neukázal. Ve Fribougru, kam odešel v létě z Chomutova, ale navazuje na výborné výkony z loňského ročníku.

Udržuje si průměr více než bodu na zápas a dokazuje, že je jedním z nejlepších útočníků v Evropě. V reprezentaci toho zažil už hodně, určitě je třeba s ním počítat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Martin Erat

Martin Erat Kometa 1.jpg

V Brně se v létě děly velmi zajímavé věci. Kometa ohromě posilovala a získala několik zkušených hráčů. Jedním z nich byl i Martin Erat, který se vrátil domů po ročním angažmá v Omsku.

Předtím působil řadu let v NHL, zahrál si na třech olympijských hrách a získané zkušenosti teď ukazuje na extraligové scéně. Daří se mu náramně, je druhým nejproduktivnějším hráčem ligy a začalo se spekulovat o jeho reprezentačním comebacku. Teď k němu ještě nedošlo, ale co příště?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Michal Jordán

Michal Jordán ČR.jpg

Šestadvacetiletý bek startoval na třech mistrovstvích světa v řadě, zahrál si i na Světovém poháru a věřil, že bude pokračovat v NHL. Jenže k 79 duelům, které odehrál v dresu Caroliny, další nepřidá. Kroky Michala Jordána vedly do ruské Kazaně, čímž se stal dostupnější i potřebám národního týmu. Na Karjalu nepojede, jeho čas však ještě přijde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Lukáš Kašpar

Lukáš Kašpar MS.jpg

Loni s účastí na mistrovství světa moc nepočítal, nakonec se ale dostal do týmu a na šampionátu patřil k nejlepším hráčům týmu. Nájezdový mág změnil po sezoně dres a odešel ze Slovanu Bratislava do moskevského Dynama. Letos toho zatím moc neodehrál, má však dostatečné kvality na to, aby se dostal do optimální formy a jel na další vrcholový turnaj.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Tomáš Kundrátek

Tomáš Kundrátek WC.jpg

Šestadvacetiletý Tomáš Kundrátek, který si zahrál i na World Cupu, byl v původní nominaci na Karjala Cup, do Finska ale nepoletí. Bek Slovanu Bratislava si totiž zlomil ruku a do prosince je mimo hru. Pro národní tým je to komplikace, Kundrátek se měl totiž stát jedním z pilířů výběru a základním stavebním kamenem zadních řad.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Ondřej Němec

Ondřej Němec ČR.jpg

Tvořiví obránci? To je, nejen v Česku, problém. Marek Židlický nejspíš ukončí kariéru a jeho nástupci jsou zatím v nedohlednu. Je tady ale Ondřej Němec, který se vrátil v létě z KHL zpátky do extraligy, v níž je nyní nejproduktivnějším bekem. Na minulém světovém šampionátu sice nehrál, v nominaci není ani teď, dveře do národního týmu si ale nezabouchl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Michal Řepík

Michal Řepík ČT.jpg

Sedmadvacetiletý útočník pomohl v loňské sezoně k premiérovému titulu Liberci, následně se velmi dobře prezentoval na mistrovství světa a poté zamířil do Čeljabinsku. Jenže v KHL odehrál jen dva zápasy, poranil si rameno, na několik zápasů vypadl ze hry a klub s ním rozvázal smlouvu.Co bude dál? To se uvidí. Ovšem, pokud bude fit, bude v Jandačových plánech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Jiří Sekáč

JIří Sekáč ČR.jpg

Měl hrát na minulém mistrovství světa, v přípravě se ale zranil a na led se nedostal. Po sezoně to zabalil v NHL, v níž prošel během dvou let Montrealem, Anaheimem, Chicagem a Arizonou, a odešel do KHL

Posílil Kazaň a v novém týmu se mu daří na výbornou. Chtěli ho vyzkoušet i reprezentační trenéři, jenže čtyřiadvacetiletý útočník se zranil a v nominaci chybí. V plánech Jandače a spol. však figuruje i nadále.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Vladimír Sobotka

Vladimír Sobotka ČR.jpg

Vrátí se do St. Louis. Ne, zůstane v Omsku. Tak přeci jen zámoří? Ba ne, Vladimír Sobotka pokračuje i třetí sezonu na Sibiři. Přistoupil k tomu však jako profík a dokazuje, proč patří k nejlépe placeným hráčům soutěže. Teď v reprezentačním týmu chybí, na mistrovství světa ale bude patřit k lídrům.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud