Takto pálí hvězda nováčka z Karviné. Lukáš Budínský dal v sezoně už pět gólů

Fotbalisté Karviné jsou obrovským překvapením ePojisteni.cz ligy, v níž se drží na senzačním šestém místě. Karvinští spoléhají především na dva hráče - jistotou je zkušený gólman Jan Laštůvka, při střelecké chuti je zase špílmachr Lukáš Budínský.

Lukáš Budínský je s pěti góly nejlepším střelcem Karviné. (Foto:  Dominik Bakeš / CNC / Profimedia)

Čtyřiadvacetiletý záložník je odchovancem Bohiemians 1905, v Karviné však působí už třetím rokem. V letošní sezoně zasáhl do 19 zápasů a ani jednou nechyběl v základní sestavě. Řídí hru ze středu hřiště a s pěti góly je i nejlepším střelcem týmu. Teď má spadeno i na Plzeň, kterou nováček přivítá v neděli. Rozšíří svou střeleckou sbírku? Na všechny jeho letošní zásahy se podívejte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Karviná – Jihlava 3:0

První Budínského gól v sezoně. V zápase s Jihlavou se postavil k exekuci přímého kopu, jeho střela byla tečována a skončila v síti. Karviná se dostala ve 12. minutě do vedení a v utkání nakonec zvítězila 3:0.

Pokračování 3 / 6

Hradec Králové – Karviná 3:4

Podzimní souboj nováčků se proměnil v přestřelku, kterou lépe zvládli hosté z Karviné. Ty poslal do vedení už v šesté minutě Budínský, který se dostal k odraženému míči a zakončil přesnou ranou z voleje.

Pokračování 4 / 6

Budínský dal v Hradci Králové první, ale taky poslední karvinský gól. Běžela 78. minuta, hostující záložník se zmocnil míče na hranici šestnáctky, nezazmatkoval a propálil brankáře Ottmara. Karviná vedla 4:2, domácí pak dokázali už jen snížit.

Pokračování 5 / 6

Karviná – Mladá Boleslav 1:1

Karvinští šokovali už ve třetím kole, v němž zvítězili na půdě Mladé Boleslavi. Proti stejnému soupeři zahájili jaro a favorita potrápili. Zásluhou Budínského trefy ze 73. minuty, v níž se poprvé v sezoně prosadil hlavou, dokonce vedli. Soupeř ale brzy srovnal a zápas skončil remízou 1:1.

Pokračování 6 / 6

Jihlava – Karviná 2:4

Dosud poslední Budínského gól padl v uplynulém kole. Znovu se prosadil v zápase s Jihlavou, ve kterém otevřel v 15. minutě skóre. Hosté využili chyby v domácí rozehrávce a když se Budínský dostal na hranici šestnáctky k míči, nebylo už co řešit…