Samá vítězství aneb 7 úvodních zápasů Čechů na mistrovství světa

Českým hokejistům se sice nepovede přivést z každého světového šampionátu medaili, na co se ale téměř vždy mohou spolehnout, to je dobrý vstup do turnaje. Že by nevyhráli úvodní duel šampionátu, to se stalo naposledy v roce 2006.

Loni Češi vstoupili do turnaje výhrou nad Běloruskem. Přidají letos osmou výhru v zahajovacích zápasech v řadě? (Foto: Profimedia.cz)

Stejně tak, jako se letos hraje premiérový šampionát v Bělorusku, zažil přes osmi lety premiéru v Lotyšsku. Domácí reprezentace tehdy v zahajovacím utkání narazila na český výběr, nad kterým od sedmé minuty vedla 1:0. V závěru první třetiny srovnal David Výborný a nerozhodný stav vydržel až do závěrečné sirény.

Od té doby Češi všechny zahajovací duely zvládli. Koho v nich porazili a kteří hráči se o to postarali, to zjistíte v následujících kapitolách.