Místo KHL jen Piešťany. Godlův debut ale skončil katastrofou

Před juniorským světovým šampionátem ho i na Slovensku znal jen málokdo. Po mistrovství světa v Kanadě ale jeho hvězda vylétla strmě nahoru a očekává se, že uspěje na draftu NHL. Hned první krok po turnaji ale Denisu Godlovi nevyšel.

Devatenáctiletý brankář Godla na juniorském šampionátu zářil. Ve čtvrtfinále vychytal české hokejisty, v semifinále sice dostal pět gólů od Kanaďanů, přesto sklidil aplaus na otevřené scéně, a v boji o bronz pomohl Slovákům k nečekané medaili.

Godla se stal nejužitečnějším hráčem turnaje, nejlepším brankářem a členem All-Star týmu. „Za poslední dny nás kontaktovali skauti z patnácti týmů NHL,“ prohlásil gólmanův agent krátce po turnaji. V zámoří už mu začali vybírat možný klub – Minnesota, Toronto či Edmonton, spekulovalo se.

Na Slovensku se zase začalo spekulovat, že se největší senzace šampionátu stane novou jedničkou Slovanu Bratislava v Kontinentální hokejové lize. Údajně měl chytat už ve čtvrtek proti Soči. Jenže Slovanu se po zranění vrací Švéd Johan Backlund, který tvoří dvojici s Jaroslavem Janusem. Godla byl proto vedením klubu poslán na střídavé starty do extraligových Piešťan.

Premiéru v brance si odbyl na ledě Banské Bystrice, na svůj debut ale nebude vzpomínat v dobrém. Hosté prohráli 1:6 a Godla v brance vydržel jen dvě třetiny, ve kterých pětkrát inkasoval. Poprvé lovil puk ze sítě už ve čtvrté minutě, další čtyři střely nezastavil ve druhém dějství.

„Mrzí mě to, ale je to i o únavě, cestování,“ řekl po utkání. „Chytalo se mi dobře. Z branky jsem odešel i proto, že se mi hlásila únava. Moc jsem toho nenaspal, asi čtyři hodiny denně, doufám, že vše ještě dospím,“ dodal.

„S Piešťany jsem poprvé trénovat dnes ráno na rozcvičce, za góly vinu necítím, ale chytit se dá vždy víc,“ uzavřel Godla, který by měl projít ve druhém kole letošního draftu. Nevydařená piešťanská premiéra by mu v tom neměla nijak uškodit.