„Dino“ a dalších 8 českých fotbalistů, kteří se gólově prosadili proti Nizozemsku

1 gól – Vladimír Šmicer, Karel Poborský, Tomáš Skuhravý, Václav Němeček, Patrik Berger, Bořek Dočkal, Václav Pilař

Kdo ví, třeba v úterý v Holandsku rozhodne jediný gól. Možná se někdo přidá do společnosti sedmi fotbalistů, kteří skórovali proti Oranjes právě jednou. Tomáš Skuhravý, Václav Němeček a Patrik Berger otočili ve druhé půli skóre zápasu hraného v roce 1995 na Letné a zařídili důležitou výhru, díky které se Češi dostali na Euro.

Karel Poborský se podílel na kvalifikační výhře 3:1 z roku 2003, kterou Češi udělali důležitý krok k postupu na mistorvství Evropy. A Vladimír Šmicer jedním ze svých nejslavnějších gólů dokonal obrat (3:2) na následném šampionátu v Portugalsku. Naposled se radovali loni na podzim z branek do sítě Holandska Bořek Dočkal a Václav Pilař, jehož trefa v poslední minutě zápasu, jak se později ukázalo, nasměrovala tým k postupu na Euro do Francie.