Bořek Dočkal a 4 další ligové persony, které letos „schytaly“ červenou kartu

I fotbalisté jsou jenom lidi. I když si to oni nebo fanoušci občas nemyslí. Někdy jim zkrátka přepne a provedou zkrat, za který by se nemusel stydět ani Tomáš Řepka. „Odměnou“ jim je cesta pod sprchy.

Naposledy to předvedl Bořek Dočkal. Lídr Sparty, jeden z nejlepších hráčů ligy a tahoun reprezentace, který dal letos už čtyři góly, vybouchl v zápase s Libercem. V 41. minutě skončil na zemi po souboji s Radimem Breitem. Pak si s ním nejspíš něco vyříkal a udeřil ho loktem. Hloupý zákrok, jasná červená. Už jedenáctá v letošní sezoně.

Kromě Dočkala šel pod sprchy karvinský Filip Panák, příbramský Marco Ferrara, ale také další čtyři výrazné ligové osobnosti. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jan Kopic (Plzeň)

Viktorka remizovala ve druhém kole s Bohemians 1905 a v dalším zápase potřebovala zabrat. Zvládla to, a když krátce po přestávce dávala v Příbrami už na 3:0, bylo prakticky rozhodnuto. Zápas spěl do poklidného konce, západočeský tým měl duel ve své režii, v 73. minutě ale přišla zbytečná ztráta. Jan Kopic vyfasoval druhou žlutou kartu a musel jít do sprch.

Pokračování 3 / 5

Tomáš Hájek (Zlín)

Jeden kapitán odešel loni, další letos, a tak se stal novým lídrem „Zlincesteru“ Tomáš Hájek. Ševci v sedmém kole remizovali doma se Spartou, ale právě Hájek, jehož jméno se začalo spojovat s reprezentací, u toho nebyl. V předešlém kole v souboji se Slováckem totiž dostal v samém závěru druhou žlutou kartu a přišel o jeden ze šlágrů podzimu.

Pokračování 4 / 5

Martin Doležal (Jablonec)

A znovu Zlín. Tentokrát se ale červenalo na druhé straně. Tým z Baťova města vyzval v devátém kole soupeře z Jablonce a atraktivní zápas skončil remízou 2:2. Hosté přitom dlouho vedli, jenže v 84. minutě snížil Haris Harba, jenž o tři minuty později srovnal. Vzápětí dostal žlutou kartu Martin Doležal, který v nastavení zajel do Jakuba Jugase a byl vyloučen.

Pokračování 5 / 5

Milan Petržela (Plzeň)

Milan Petržela předvedl už několik blikanců. Nezkrotil ho žádný trenér a zcela to nedokázal ani Roman Pivarník. Přestože se rychlonohý záložník dostal pod jeho vedením do dobré formy a vrátil se i do reprezentace, sem tam si nějaký prohřešek neodpustí. Jako ve 12. kole na Julisce. Petržela dostal během tří minut dvě žluté karty a ještě před přestávkou byl vyloučen. Viktorka přesto vyhrála a dostala se do čela tabulky.