2001: Andrej Ševčenko (AC Milán)  V roce 2001 se nemožné málem stalo skutkem. Situace ukrajinského snajpra Andreje Ševčenka v italském AC Milán nebyla ideální a jeho agent řešil odchod do jiného klubu. V Tottenhamu zavětřili a začali kout železo, dokud bylo žhavé. Za tehdejší hvězdu nabídli Spurs 16 milionů liber, ale v Miláně se nakonec situace uklidnila. „Ševa“ zůstal na San Siru až do roku 2006, kdy opravdu zamířil na ostrovy. Nestěhoval se však na White Hart Lane, ale přestoupil do konkurenční Chelsea. Profimedia.cz
 2002: Rivaldo (Barcelona)  Po pěti sezonách v Barceloně, během nichž vyhrál dvakrát španělskou ligu, zvedl brazilský ofenzivní záložník Rivaldo kotvy a zamířil do nového fotbalového přístavu. Před startem sezony 2002/03 tehdejší trenér Tottenhamu Glenn Hoddle o čerstvého mistra světa hodně stál a jednání o přestupu byla na dobré cestě, ale v poslední chvíli dal brilantní technik přednost přestupu do italského AC Milán, kde se hned v první sezoně radoval z vítězství v Lize mistrů. Profimedia.cz
 2004: Marc van Bommel (PSV Eindhoven)  Defenzivní záložník Marc van Bommel byl od roku 2000 dlouhých dvanáct let nepostradatelným členem nizozemské reprezentace a po jeho službách prahl nejeden bohatý klub. Univerzální fotbalista, který neměl problém odehrát zápas na jakémkoli postu, hrál od roku 1999 v PSV Eindhoven, bylo však jasné, že ho holandský klub nemůže udržet v kádru věčně. Velmi vážně se o Van Bommela zajímal i Tottenham a dokoce samotný hráč veřejně vyjadřoval ke klubu sympatie a naznačoval, že by White Hart Lane mohlo být jeho novým působištěm. Nakonec z námluv nic nebylo. Van Bommel vydržel ještě rok v Eindhovenu a pak zamířil do Barcelony. Profimedia.cz
 2008: Andrej Aršavin (Zenit Petrohrad)  V roce 2008 se konalo mistrovství Evropy v Rakousku a ve Švýcarsku, kde odstartovala španělská fotbalová nadvláda. Odborníci a fanoušci však neopěvovali jen tiki-taka styl, s nímž noví kontinentální mistři vyhráli turnaj, ale také ruského štírka Andreje Aršavina, jenž se stal jednou z nejzářivějších hvězd šampionátu. Tottenham byl v té době na vzestupu. Kouč Juande Ramos tehdy dovedl tým k vítězství v Ligovém poháru, v klubu podepsali smlouvy Luka Modrič a David Bentley, a posledním dílkem do skládačky měl být právě Aršavin. Ruský útočník potvrdil, že je v kontaktu s manažerem a má zájem přestoupit na White Hart Lane. Nakonec ale k transferu nedošlo. Sezonu 2008/09 začali Spurs katastrofálně – po osmi zápasech měli jen dva body a kouč Ramos dostal padáka. Aršavin zůstal ještě několik měsíců v Petrohradu a na začátku roku 2009 zamířil k největšímu rivalovi do Arsenalu. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Neklaplo to. 6 hvězd, které měly v minulosti namířeno do Tottenhamu, ale nakonec skončily jinde

Tottenham Hotspur v sezoně 2018/19 dokázal, že lze hrát na špici nejprestižnějších fotbalových soutěží světa i bez toho, že by se muselo utrácet za posily. V letním a v zimním přestupním termínu klub neutratil za nové hráče jedinou libru a přesto skončil v Premier League na čtvrtém místě a vybojoval postup do Ligy mistrů, v níž nakonec postoupil až do finále.

Sezona 2018/19 byla z pohledu Tottenhamu naprosto unikání, ale už dalším ročníku klub nakupoval posily jako o závod a utratil skoro 150 milionů liber a letos v létě 170 milionů. A kluboví manažeři už hledí směrem k zimnímu přestupnímu termínu.

Jedním z hlavních lednových cílů Tottenhamu by měl být osmadvacetiletý anglický brankář Jordan Pickford z Evertonu, jenž by měl nahradit veterána Huga Llorise. Otázkou je, zda Spurs dotáhnou transfer do konce, protože talentovaného hráče jim může vyfouknout některý z jejich konkurentů. Nebylo by to poprvé, co by Tottenham ostrouhal.

Například před osmi lety to byl případ útočníka Romelu Lukakua z Chelsea, který však tehdy hostování v Evertonu proměnil v přestup a Kohouti tak ostrouhali. Už několikrát se stalo, že měl špičkový fotbalista nakročeno do klubu, a nakonec z transferu sešlo.

Připomeňte si šest špičkových fotbalistů, s nimiž v minulosti v Tottenhamu už téměř najisto počítali a oni nakonec zamířili jinam. Jejich jména i příběhy najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

1997: Marco Simone (AC Milán)

Marco Simone.jpg

V dlouhé historii Tottenhamu mnoho italských fotbalistů na White Hart Lane nehrálo, ale pár hráčů by se najít dalo. Třeba Nicola Berti, Paolo Tramezzani nebo Carlo Cudicini. Mezi nimi mohl být i Marco Simone, ale jeho přestup z AC Milán se v roce 1997 nevydařil.

Rychlý italský útočník byl tehdy čtyřnásobným italským šampionem a dvojnásobným vítězem Ligy mistrů a kromě Tottenhamu o něho stáli v Barceloně, Liverpoolu, Bayernu Mnichov, Monaku a Paris Saint-Germain. Přestože námluvy s Kohouty vypadaly dlouho velmi slibně, nakonec podepsal smlouvu s PSG.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

2001: Andrej Ševčenko (AC Milán)

Ševčenko.jpg

V roce 2001 se nemožné málem stalo skutkem. Situace ukrajinského snajpra Andreje Ševčenka v italském AC Milán nebyla ideální a jeho agent řešil odchod do jiného klubu. V Tottenhamu zavětřili a začali kout železo, dokud bylo žhavé.

Za tehdejší hvězdu nabídli Spurs 16 milionů liber, ale v Miláně se nakonec situace uklidnila. „Ševa“ zůstal na San Siru až do roku 2006, kdy opravdu zamířil na ostrovy. Nestěhoval se však na White Hart Lane, ale přestoupil do konkurenční Chelsea.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

2002: Rivaldo (Barcelona)

Rivaldo.jpg

Po pěti sezonách v Barceloně, během nichž vyhrál dvakrát španělskou ligu, zvedl brazilský ofenzivní záložník Rivaldo kotvy a zamířil do nového fotbalového přístavu. Před startem sezony 2002/03 tehdejší trenér Tottenhamu Glenn Hoddle o čerstvého mistra světa hodně stál a jednání o přestupu byla na dobré cestě, ale v poslední chvíli dal brilantní technik přednost přestupu do italského AC Milán, kde se hned v první sezoně radoval z vítězství v Lize mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

2004: Marc van Bommel (PSV Eindhoven)

Marc van Bommel.jpg

Defenzivní záložník Marc van Bommel byl od roku 2000 dlouhých dvanáct let nepostradatelným členem nizozemské reprezentace a po jeho službách prahl nejeden bohatý klub. Univerzální fotbalista, který neměl problém odehrát zápas na jakémkoli postu, hrál od roku 1999 v PSV Eindhoven, bylo však jasné, že ho holandský klub nemůže udržet v kádru věčně.

Velmi vážně se o Van Bommela zajímal i Tottenham a dokoce samotný hráč veřejně vyjadřoval ke klubu sympatie a naznačoval, že by White Hart Lane mohlo být jeho novým působištěm. Nakonec z námluv nic nebylo. Van Bommel vydržel ještě rok v Eindhovenu a pak zamířil do Barcelony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2008: Andrej Aršavin (Zenit Petrohrad)

Andrej Aršavin.jpg

V roce 2008 se konalo mistrovství Evropy v Rakousku a ve Švýcarsku, kde odstartovala španělská fotbalová nadvláda. Odborníci a fanoušci však neopěvovali jen tiki-taka styl, s nímž noví kontinentální mistři vyhráli turnaj, ale také ruského štírka Andreje Aršavina, jenž se stal jednou z nejzářivějších hvězd šampionátu.

Tottenham byl v té době na vzestupu. Kouč Juande Ramos tehdy dovedl tým k vítězství v Ligovém poháru, v klubu podepsali smlouvy Luka Modrič a David Bentley, a posledním dílkem do skládačky měl být právě Aršavin. Ruský útočník potvrdil, že je v kontaktu s manažerem a má zájem přestoupit na White Hart Lane.

Nakonec ale k transferu nedošlo. Sezonu 2008/09 začali Spurs katastrofálně – po osmi zápasech měli jen dva body a kouč Ramos dostal padáka. Aršavin zůstal ještě několik měsíců v Petrohradu a na začátku roku 2009 zamířil k největšímu rivalovi do Arsenalu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

2009: Diego Milito (FC Janov)

Diego Alberto Milito1.jpg

Trenér Harry Redknapp hledal v roce 2009 náhradu za Darrena Benta, který zamířil do Sunderlandu. Přestupovým cílem číslo jedna se stal argentinský útočník Diego Milito z italského Janova.

Pětadvacetinásobný reprezentant byl už zkušeným, devětadvacetiletým hráčem, který by svým herním projevem přesně zapadl na White Hart Lane. Majitel klubu Daniel Levy měl však finanční hranici, za niž nehodlal v žádném případě jít. Nabízených deset milionů liber se ale v Janově setkalo jen s úsměvem. Milito se nakonec stěhoval do Interu Milán, kde pod koučem Josém Mourinhem vyhrál italskou ligu, Pohár, Superpohár, Ligu mistrů i mistrovství světa klubů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud