Slovensko – Česká republika 1:1 (1995, přátelské utkání)  Vůbec poprvé na sebe samostatná slovenská a česká reprezentace narazily v květnu roku 1995. Hrál se přátelský zápas, který hostilo bratislavské Tehelné pole a utkání přihlíželo 10 tisíc diváků. První gól padl po půlhodině hry, premiérovým střelcem se stal český záložník Daniel Šmejkal (na snímku). Domácí však zásluhou Jaroslava Timka ve druhé půli srovnali na konečných 1:1.

Slovensko – Česká republika 1:1 (1995, přátelské utkání)

Slovensko – Česká republika 2:1 (1997, kvalifikace na MS 1998)  První triumf ve federálním derby ukořistili Slováci. Také druhé utkání Slovenska s Českem se hrálo v Bratislavě, opět na Tehelném poli, na kterém se tehdy mačkalo 26 tisíc bouřících diváků. Jako první udeřili hosté, Čechy v 15. minutě poslal do vedení Vladimír Šmicer. V poslední minutě prvního poločasu ale srovnal Tibor Jančula a krátce po přestávce otočil skóre Jozef Majoroš. Po porážce s Jugoslávií a ve Španělsku tak přišla další tvrdá rána. O necelé dva měsíce později se role otočily, Česká republika na Letné vyhrála 3:0, na mistrovství světa do Francie ale nakonec nepostoupil ani jeden tým.
 Česká republika – Slovensko 0:2 (2009, kvalifikace na MS 2010)  Kvalifikace o postup na mistrovství světa v roce 2010 nebyla rozehraná nijak dobře, ještě ale stále byl čas na záchranu situace. K tomu ale bylo potřeba porazit Slováky. Zápas se hrál na Letné, na apríla. Jenže Češi duel absolutně nezvládli a utržili jednu z nejhorších porážek v historii. Slovensko díky brankám Stanislava Šestáka a Erika Jendriška vyhrálo 2:0 a zajistilo vyhazov kouči Petrovi Radovi. Po zápase se navíc odehrál památný mejdan českého týmu, který náladě fanouškům ani trochu nepřidal.
 Slovensko – Česká republika 2:2 (2009, kvalifikace na MS 2010)  Po odvolaném kouči Petru Radovi nastoupil na lavičku reprezentace tehdejší svazový šéf Ivan Hašek, který ještě stále bojoval alespoň o teoretickou naději na postup do Jihoafrické republiky. V září 2009 Češi odjeli bojovat na Tehelné pole, ale ačkoliv podali slušný výkon a díky Danielu Pudilovi a Milanu Barošovi dvakrát dotáhli skóre, na víc než na bod nedosáhli. To bylo málo, naopak Slováci se začali těšit na první světový šampionát.
 Slovensko – Česká republika 1:0 (2015, přátelské utkání)  Kouč Pavel Vrba nevzal k přípravnému utkání do Žiliny v roce 2015 Tomáše Rosického ani Petra Čecha a rozhodl se dát šanci hráčům, kteří jinak nedostávali tolik prostoru, naopak domácí měli k dispozici Marka Hamšíka i Martina Škrtela. A to bylo znát. Slováci byli celý zápas lepší a díky premiérové reprezentační trefě Ondreje Dudy zaslouženě vyhráli 1:0.
5
Fotogalerie

14 zápasů, pětkrát bez vítězství. Která ztráta bodů ve fotbalovém derby se Slováky bolela Čechy nejvíc?

Češi se se Slováky ve federálním fotbalovém derby dosud střetli čtrnáctkrát. Sedmkrát se z výhry radovala česká reprezentace, dvakrát zápas skončil remízou a třikrát vyhráli Slováci.

Zápasy českých fotbalistů se Slovenskem patří na obou stranách řeky Moravy mezi ty nejsledovanější a nejprestižnější. Většinou se radovali z výhry Češi, ale i oni zaznamenali několik bolestných bodových ztrát. Která z nich byla nejhorší? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pokračování 3 / 6

Slovensko – Česká republika 2:1 (1997, kvalifikace na MS 1998)

První triumf ve federálním derby ukořistili Slováci. Také druhé utkání Slovenska s Českem se hrálo v Bratislavě, opět na Tehelném poli, na kterém se tehdy mačkalo 26 tisíc bouřících diváků. Jako první udeřili hosté, Čechy v 15. minutě poslal do vedení Vladimír Šmicer.

V poslední minutě prvního poločasu ale srovnal Tibor Jančula a krátce po přestávce otočil skóre Jozef Majoroš. Po porážce s Jugoslávií a ve Španělsku tak přišla další tvrdá rána. O necelé dva měsíce později se role otočily, Česká republika na Letné vyhrála 3:0, na mistrovství světa do Francie ale nakonec nepostoupil ani jeden tým.

Pokračování 4 / 6

Česká republika – Slovensko 0:2 (2009, kvalifikace na MS 2010)

Kvalifikace o postup na mistrovství světa v roce 2010 nebyla rozehraná nijak dobře, ještě ale stále byl čas na záchranu situace. K tomu ale bylo potřeba porazit Slováky.

Zápas se hrál na Letné, na apríla. Jenže Češi duel absolutně nezvládli a utržili jednu z nejhorších porážek v historii. Slovensko díky brankám Stanislava Šestáka a Erika Jendriška vyhrálo 2:0 a zajistilo vyhazov kouči Petrovi Radovi. Po zápase se navíc odehrál památný mejdan českého týmu, který náladě fanouškům ani trochu nepřidal.

Pokračování 5 / 6

Slovensko – Česká republika 2:2 (2009, kvalifikace na MS 2010)

Po odvolaném kouči Petru Radovi nastoupil na lavičku reprezentace tehdejší svazový šéf Ivan Hašek, který ještě stále bojoval alespoň o teoretickou naději na postup do Jihoafrické republiky.

V září 2009 Češi odjeli bojovat na Tehelné pole, ale ačkoliv podali slušný výkon a díky Danielu Pudilovi a Milanu Barošovi dvakrát dotáhli skóre, na víc než na bod nedosáhli. To bylo málo, naopak Slováci se začali těšit na první světový šampionát.